Pamiętnik Przyszłości #1

Okładka książki Pamiętnik Przyszłości #1 Esuno Sakae
Okładka książki Pamiętnik Przyszłości #1
Esuno Sakae Wydawnictwo: Waneko Cykl: Pamiętnik przyszłości (tom 01) komiksy
komiksy
Pamiętnik przyszłości (tom 01)
Future Diary Mirai Nikki 未来日記
Waneko
2014-11-03
2014-11-03
Jan Świderski

Pierwszy tom kultowej serii rozsławionej bardziej wydaje mi się dzięki anime niż mandze. Poznajemy w nim ucznia Yukiteru Amano, który wiedzie życie typowego odludka. Jedynym jego zajęciem jest prowadzenie pamiętnika w telefonie. No właściwie nie jedynym, ponieważ toczy on również ożywione dyskusje ze swoimi zmyślonymi przyjaciółmi w tym z Deusem - bogiem czasu i przestrzeniu\. Właśnie ten osobliwy bóg pewnego dnia proponuje mu grę , która ma urozmaicić mu jego dotąd monotonne życie. Yukiteru zostaje w ten sposób wplątany w walkę na śmierć i życie z innymi posiadaczami pamiętników. Każdy z pamiętników jest inny i inny jest rodzaj przekazywanych w nim informacji. Z dwunastu posiadaczy zostanie tylko jeden , który zajmie miejsce Deusa jako kontrolera czasoprzestzeni. Już na samym początku Yukiteru spotka się z trzema innymi graczami. Szkoda tylko , że większość będzie dybała na jego życie. Manga jest niesamowita pod tym względem jak dynamiczną akcję posiada. I te ciągłe poczucie niepewności, co czeka głównego bohatera, mimo, że pokazuje mu to jego pamiętnik. Już jest świetnie, a mam przeczucie, że będzie tylko lepiej.

"Pamiętnik przyszłości" to jedna z najlepszych mang, jakie czytałem w całym moim życiu.

Historia w niej przedstawiona posiada wiele drastycznych i krwawych scen, ale ma za to ciekawą fabułę i wartką akcję. Manga ta nigdy mi się nie nudzi. Mogę ją czytać ją wielokrotnie, a i tak czuję się, jakbym czytał ją po raz pierwszy.

Polecam.

Polecam.

Dwójka protagonistów jest nudna jak flaki z olejem, reszta bohaterów w sumie też, wyjątkiem jest jedynie Minene - Dziewiąta. Jednak mimo to "Pamiętnik Przyszłości" czyli inaczej "Mirai Nikki" może wciągnąć. Po obejrzeniu anime zabrałam się za mangę. Studio tworzące anime nie popełniło jakichś rażących błędów w odwzorowaniu fabuły, koncept pozostaje taki sam. Jednakże sama manga ma w sobie parę logicznych błędów (m.in. niejasność istnienia "Boga" - istoty, która z reguły ma się opiekować ludźmi, a organizuje krwawą bijatykę o swoje stanowisko, do której dodatkowo włącza terrorystkę, skorumpowanego policjanta i seryjnego mordercę). Natomiast muszę pochwalić końcówkę, żeby nie spoilerować powiem tylko - bardzo fajny zwrot akcji.
Kreska jak kreska, nic nadzwyczajnego.
Ocena końcowa: 6/10 (czyli w porządku, można czerpać przyjemność, mimo tego, że postacie, z wyjątkiem Minene, są zdecydowanie gorszych lotów, a fabuła ma kilka dziur).

Poznaj swoją przyszłość

Jako ostatnią mangę dzisiaj chciałam Wam przedstawić pierwszy tom cyklu Mirai Nikki. "Pamiętnik przyszłości" poznałam wcześniej jako anime, ale gdy dowiedziałam się, że wychodzi również manga chciałam ją zdobyć.

Głównym bohaterem cyklu jest młody chłopak Yuki, który jest obserwatorem, zawsze stoi z boku, nie ma przyjaciół i wszystko zapisuje w swoim pamiętniku. Wyobraża sobie postać Zeusa, wtedy ten oznajmia mu swój plan. Chcę powołać swojego następne w niezwykłym konkursie.

Tematem cyklu jest starcie pomiędzy dwunastką wybranych przez Dzeusa, boga czasu i przestrzeni, do zdobycia władzy po nim. Zawodnicy(w większości) są sobie obcy, każdy z nich został zaopatrzony w pamiętnik, który pokazuje przyszłość z różną dokładnością. Pamiętniki mają różną formę i działają inaczej. Oglądając anime poznałam je wszystkie, teraz jednak miałam możliwość bliższego dowiedzenia się na temat 5 z nich.

Pierwszy tom to jedynie wprowadzenia, poznajemy cały mechanizm działania konkursu, część bohaterów. Jednak nawet w tym tomie nie brakuje wiele akcji, niektórzy z dwunastki już odsłonili swoje twarze i sprawiają niemałe kłopoty głównym bohaterom. Kreska trzyma poziom, zachęca do czytania. Postacie, sceny walki są doskonale oddane i nie można mieć do nich wiele zarzutów.
Jestem usatysfakcjonowana lekturą pierwszego tomiku. Zakupiłam już sobie drugi, więc niedługo zabiorę się i za jego lekturę.
Treść: bardzo dobra[5/6]
Oryginalność: świetna [6/6]
Kreska: dobra[4/6]
Ocena ogólna: bardzo dobra[5/6]

Poznaj swoją przyszłość

Zaczęło się od anime o tytule "Mirai Nikki". Koleżanka porównywała to do "Death Note",ale ciut gorsze. Jak dla mnie było o wiele gorsze, ale nie wnikam w czyjeś gusta. Bądź,co bądź spodobała mi się ta seria i przez pewien czas sama trzymałam to na drugim miejscu jako ulubione anime ( bo innego lepszego nie wyszukałam). Może dlatego,że końcówka była urzekająca i sam pomysł ciekawy? Zaraz po zakończeniu tej serii zatonęłam w marzeniach, jak to fajnie byłoby mieć takie "Mirai Nikki" na półce. I przyszedł taki dzień,że gdy weszłam na stronę Waneko, mało nie skakałam z radości. Ogłoszono,że manga zostanie wydana w Polsce. Automatyczny sms do koleżanek "Waneko wyda Mirai Nikki!".
I gdy wreszcie tomik znalazł się w moich rękach ziewnęłam z zachwytu. Naprawdę ziewnęłam. A zrobiłam tak, ponieważ od środka wiała nuda. Wiedziałam co się stanie i jak potoczy się akcja. Mogłoby być fajnie, gdyby tylko dało się wymazać z głowy anime. Polecam, ale tym co nie znają wersji animowanej.

Moja pierwsza kupiona manga. Genialna. :)

Moja pierwsza kupiona manga. Genialna. :)

Jest spoko, kupiłam ją ze względu na to, że anime mi się podobało. Nie wyróżnia się specjalnie, ale jest OK! Szkoda, że szybko się czyta (pół godziny).

Manga super, nic mi w niej nie brakuje :D

Manga super, nic mi w niej nie brakuje :D

Super manga, mega wciąga.

Super manga, mega wciąga.

• Manga
  • Mangi