Noragami #1

Noragami
Studio JG
2015-10-26
2015-10-26
komedia fantasy przygoda romans shounen manga

Yato to bóg do zadań specjalnych. Nie posiada swojej świątyni, ani wyznawców, jednak wciąż wierzy, że to kiedyś się zmieni. Gdy opuszcza go jego boski oręż, wypełnianie swoich boskich obowiązków i pomoc ludziom okazuje się być trudniejsza, niż się wydawało. Na horyzoncie jednak pojawia się Hiyori, która próbuje wesprzeć go w poszukiwaniach.

Pierwszy tom zapowiada dość typowy shounen, jednak czuję, że kryje się tu coś więcej. Yato nie wydaje się być typowym głównym bohaterem mangi tego typu, a chociaż Hiyori póki co brakuje nieco charakteru, mam nadzieję, że zmieni się to w kolejnych tomach. Doceniam jednak komedię w skrytej miłości dziewczyny do sztuk walki.

Lektura dostarczyła mi takich wrażeń jakich od pierwszego tomu nowej serii bym oczekiwał. Mieszanka poważniejszych tematów z komediowymi wstawkami i pięknymi kadrami totalnie zachęca, by sięgnąć po kolejne tomy.

Pierwszy tom zapowiada dość...

Niejednokrotnie trafiałam na tytuł "Noragami", jednak nigdy wcześniej nie czułam większej potrzeby, by się z nim zapoznawać. Jednak, gdy w moje ręce trafił pierwszy tom, to zdziwiłam się, jak dobrze bawię się przy tej historii. Jest zabawna, z ciekawym pomysłem. Do tego te postaci - Yato, to typ bohatera, który potrafi totalnie rozbroić czytelnika.
Zapowiada się dobra zabawa z tą serią. Mam nadzieję, że utrzyma poziom.

Zapowiada się dobra...

To moja pierwsza w życiu przeczytana manga i może dlatego jest taka dla mnie dziwna. Czytam teraz kilka mang bo chrześniak sobie zażyczył i sprawdzam czy nadaje się dla 11-12 latków. Dlaczego tam jest tyle o demonach? Sama nie wiem czy można dać ten właśnie japoński komiks młodszej młodzieży. Ile tutaj przekleństw i depresyjnych klimatów. Trochę humoru też jest i owszem ale ogólnie miałam wrażenie, że jest trochę straszna. Dla czytelnika starszego może tak, bo w sumie historia wciąga ale chyba nie będę fanką mangi.

Rewelacja! Piękna kreska, fabuła i okładka;)
Na początku nie byłam przekonana, ale co się stało później.. UWIELBIAM tę mangę i serdecznie polecam!

Rewelacja! Piękna kreska, fabuła i okładka;)

Była to moja pierwsza manga, więc nie mogę się zbytnio wypowiedzieć i jedynie powiem, że bardzo mi się podobała❤️❤️

Nie wiem, taka troszkę dziwna ta manga. Nie, że nie polecam, ale nie pałam do niej też wielką miłością, choć kreska niczego sobie

Bardzo mi się ta manga podobała, mimo tego, że na początku nie byłam do niej przekonana :)

“Noragami” to jest druga seria mang, którą postanowiłam zebrać całą zaraz po “Bestii z ławki obok” W moim mniemaniu manga jest świetna. I nie żałuje zakupu całej serii. Mangę czyta się szybko. Fabuła jest ciekawa jak również kreska.

Świetna manga! Anime kocham i teraz mangę też!
Uwielbiam charakter Yato, i to jaki fajny zarys ma fabuła.
Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu.
polecam i miłego dnia :)

Świetna manga! Anime kocham i teraz mangę też!
Uwielbiam charakter Yato, i to jaki fajny zarys ma fabuła.
Już nie mogę się doczekać kolejnego tomu.
polecam i miłego dnia :)

Pokaż mimo to video - opinia

Jedna z moich pierwszych mang, którą bardzo ciepło wspominam i polecam wszystkim (niezależnie od wieku i zaawansowania w japońskich komiksach).

Dodaj cytat z książki Noragami #1