Sen miałem

poezja
Klejnoty Poezji Polskiej
antologia leśmian poezja

Ach, Łąko

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Chyba mało jest autorów, którzy stworzyli tak charakterystyczny i piękny świat. Leśmian jest owymi "drzwiami do lasu" albo osobliwym zwierciadłem, w którym odbija się nie to, co jest, ale co powinno być albo było, tylko nie zostało zauważone. Jeśli oddzielenie rzeczywistości od realności uznać za zasadne, to Leśmian nie widzi rzeczywistości, tylko samą, gołą realność, np....

• Do kupienia
  • Literatura polska