Warszawa, Lwów, Wilno

Sławomir Koper Wydawnictwo: Bellona Cykl: Dwudziestolecie międzywojenne (tom 9) historia
Bellona
dwudziestolecie Polska II Rzeczpospolita Warszawa Wilno Lwów obyczajowe kultura
Warszawa, Lwów, Wilno
Dwudziestolecie międzywojenne (tom 9)
historia
dwudziestolecie Polska II Rzeczpospolita Warszawa Wilno Lwów obyczajowe kultura

Ta książka jest jak przepyszny deser, creme de la creme dla tych wszystkich, którzy podobnie jak ja poszukują smaków literackiego i obyczajowego XX-lecia... rewelacyjne zdjęcia, szczególnie poleciłabym osobom, które znają dobrze te miasta w dzisiejszej odsłonie. Wtedy lektura jest jeszcze ciekawsza.

Na półkach: , , , , ,

(Opinia odnosi się tylko do rozdziału o Lwowie).

Autor przedstawia miasto przez pryzmat jego atmosfery, obyczajowości i kultury, poświęcając ok. 30 stron tekstu i zdjęć. Bez wnikania w analizę zjawisk kreśli punkt po punkcie charakterystyczne cechy miasta, poczynając od jego dokonań historycznych a kończąc na kawiarniach i gwarze lwowskiej, co daje nam zwięzły, ale ciekawy...

• Historia
  • Dwudziestolecie