rozwińzwiń

Ikonografia buddyjskich zwojów malowanych ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie

Okładka książki Ikonografia buddyjskich zwojów malowanych ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie Katarzyna Lewandowska-Michalska
Okładka książki Ikonografia buddyjskich zwojów malowanych ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie
Katarzyna Lewandowska-Michalska Wydawnictwo: Neriton sztuka
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
sztuka
Wydawnictwo:
Neriton
Data wydania:
2003-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2003-01-01
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
8388973622
Tagi:
malarstwo buddyzm ikonografia
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
325
15

Na półkach:

Świetna pozycja zarówno dla osób które miały już styczność z kulturą buddyzmu tybetańskiego, jak i dla laików. Autorka podzieliła swoją pracę na trzy części - pierwsza jest wprowadzeniem do religii oraz sztuki Tybetu i Mongolii, napisana w skrótowy, ale przystępny sposób. Kolejna jest opisem ikonograficznym wybranych przez autorkę dziewięciu tanek z kolekcji Muzeum Narodowego, bardzo profesjonalnym, przez co prawdopodobnie mniej interesującym i zrozumiałym dla osób spoza kręgu historyków sztuki, buddologów lub tybetologów i mongolistów. Ostatnia, najkrótsza, jest opisem technik wykorzystywanych do tworzenia tanek. Pozycja ma ciekawą bibliografię oraz jest uzupełniona o kolorowe reprodukcje opisywanych dzieł.

Świetna pozycja zarówno dla osób które miały już styczność z kulturą buddyzmu tybetańskiego, jak i dla laików. Autorka podzieliła swoją pracę na trzy części - pierwsza jest wprowadzeniem do religii oraz sztuki Tybetu i Mongolii, napisana w skrótowy, ale przystępny sposób. Kolejna jest opisem ikonograficznym wybranych przez autorkę dziewięciu tanek z kolekcji Muzeum...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    4
  • Posiadam
    1
  • Książki do kupienia
    1
  • HSz
    1
  • Una Est Religio
    1
  • Przeczytane
    1
  • East, East, East
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także