Czarownica i kociaki

2014-06-01
2014-06-01
32 min.
kot czarownica

Bardzo się cieszę, że mam małe dzieci, które w bibliotece same wybierają dla siebie książeczki i dzięki temu w moje ręce trafiły opowieści o dobrej czarownicy, która mieszkała pod lasem. Lekko prowadzona narracja, świetne ilustracje, interesujące postaci sprawiają, że dzieci cieszą się od ucha do ucha, a i dorosłym lepiej się wtedy czyta :).

Po zauroczeniu dwiema pierwszymi książkami z tej serii, pewnym było, że sięgniemy po kolejne.
Książki o czarownicach i kotach czytamy na okrągło, więc bardzo ucieszyła nas wiadomość, że pojawiły się 4 nowe części o przygodach tej dobrodusznej wiedźmy - i para jej nowych kociąt :)
Nie wiem, co sprawia, że te książki są u nas ciągle na topie. Muszę jednak przyznać, że czytamy je na dobranoc chyba najczęściej - na wyraźną prośbę naszej córy :)
Zabawna historyjka, ogromne, całostronicowe, kolorowe ilustracje i koty - to chyba klucz do sukcesu tej serii.
W książce "Czarownica i kociaki" do przemiłej pary - wiedźmy i białego kotka dołączą nowi przyjaciele, dwa małe zagubione w lesie kociaki. O tym, że czarownica ma dobre serce, zdążyliśmy się przekonać już wiele razy, dlatego to, że przygarnęła małe bezbronne kocięta wcale nas nie zaskoczyło :)
Sporą zasługę w akcji przygarnięcia kotków miał biały kociak, który wykazał się nie lada sprytem.
Od tej pory ciekawe przygody będzie przeżywać cała czwórka mieszkańców starej, drewnianej chatki.

Więcej na:

Zarówno tekst, jak i ilustracje są wspaniałe. Niezwykle urokliwa seria. Polecam gorąco.

Tajemnicza czarownica tak naprawdę nie budzi strachu. Ma wielkie serce i szczerą duszę. A co najważniejsze w tej książeczce zdobywa milutkich przyjaciół.

Ta książeczka dla najmłodszych to bogata przygoda w krainie barw i słów. Prowadzi dziecko poprzez miłą historyjkę tropem sowicie zdobionych ilustracji, których nie brakuje na żadnej stronie. Wręcz powiedziałabym, że potokiem wylewają się z bajeczki.

Dziecko bardzo chętnie słucha opowieści kojarząc fakty z wizerunkiem na stronie przez co czytanie jest interesujące i dla dziecka jak i rodzica.
Ogromny plus dla wydawnictwa za szyte strony książki. Jest to element, na który zwracam uwagę od czasu kiedy moja mała córeczka zraniła się w palec odchyloną zszywką. Nie obyło się bez płaczu, dlatego przyjazne dzieciom książki wyjątkowo sobie cenię.

Opisana historyjka jest krótka i niewiele wnosi, ale w takim wieku dzieciom nie potrzeba obciążających umysł, skomplikowanych tworów, ważne jest prostota i humor. Tak jest w tym wypadku, psotny kociak, który rozrabia i czarownica, która potrafi być sympatyczna i szczodra w uczuciach.

„Czarownica i kociaki” to kolejna książka z cyklu Czary Nie do Wiary, w której ukazały się już takie tytuły jak: „ Czarownica i kot”, „Czarownica i ryba”, „Czarownica i tajemnicza mikstura”.

Bardzo lekkie opowiastki polecam rodzicom najmłodszych dzieci, którzy cenią sobie wygodę, dobro i uśmiech dziecka na co dzień. Książki umilą niejeden wieczór! Wyraziste ilustracje i większy druk dodatkowo ułatwią zadanie rodzicowi, lub samemu dziecku, które tak jak moje zaczyna przygodę z samodzielnym czytaniem.

„Czarownica i kociaki”, zabawna książeczka w magicznym wydaniu, bo tak naprawdę czarownice wcale nie są takie złe na jakie wyglądają !

Jakiś czas temu chwaliłyśmy Wam się, że objęłyśmy patronatem medialnym dwie fantastyczne książeczki o czarownicy. Dziś z jeszcze większą przyjemnością informujemy, że w ofercie wydawnictwa Skrzat znajdziecie kolejne dwie części z przygodami tej sympatycznej pani i one także zostały przez nas przygarnięte. Nawet sobie nie wyobrażacie jakie jesteśmy z tego powodu szczęśliwe. Tym bardziej, ze bohaterka tych opowiadań to ulubienica naszych dzieciaków.

Dziś zaprezentujemy Wam część, w której naszą Czarownicę czeka nie lada niespodzianka. Jeśli dokładnie śledzicie naszego bloga lub też sami mieliście okazję przeczytać poprzednie części, wiecie, że nasza tytułowa bohaterka nie jest już tak bardzo samotna jak na początku, gdyż w jej chatce zamieszkał mały biały kociak. Jednak wyobraźcie sobie zdziwienie naszej czarownicy, gdy pewnego dnia, zamiast jednego pupila zobaczyła ona ich aż trzy? Nie możliwe? A jednak!

Bo właśnie taka przygoda czeka ją tym razem. Pewnego razu czarownica wraz ze swoim kociakiem udała się na leśną polankę, by nazbierać ziół. Żeby jej maluch nie zgubił się w tym czasie, czarownica wsunęła go do obszernej, ale nieco dziurawej kieszeni. Ten mały futrzak starał się być bardzo cierpliwy, lecz czas oczekiwania na powrót do domu bardzo mu się dłużył. A wokół było przecież całe mnóstwo takich ciekawych rzeczy! Postanowił więc wyjść z kieszeni i nieco pozwiedzać. Nie spodziewał się nawet, że tuż za rogiem czeka go nie lada niespodzianka.

Pod korzeniami jednego z drzew zauważył małą jamkę, a w niej dwie pary świecących się, lekko wystraszonych oczek. Właścicielami tychże ocząt okazały się dwa równie małe co nasz biały futrzaczek - kociaki. Zgubiły się w lesie i nie wiedziały co dalej począć. A ponieważ pupil naszej sympatycznej czarownicy nie pozostawiłby ich w potrzebie na pastwę losu - wkrótce cała trójka siedziała sobie w dziurawej kieszeni naszej bohaterki. Dla czarownicy, to była nie lada niespodzianka. Ale co wydarzyło się dalej, doczytajcie już sami :)

Według nas, te opowiadania są po prostu rewelacyjne. I nie zachwalamy ich dlatego, ze na ostatniej stronie okładki zobaczycie logo naszego bloga, lecz dlatego, że tak po prostu jest! Główna bohaterka tych historii od samego początku nas zaczarowała i sprawiła, że nasze dzieciaki wciąż dopytują kiedy dostaną kolejne części z jej przygodami. A my? Stale przeczesujemy ofertę wydawnictwa w nadziei, że w zapowiedziach znajdziemy kolejne tytuły z naszą kochaną czarownicą.

Te książeczki są przede wszystkim bardzo ciekawe i wesołe. A zabawna i bardzo kolorowa szata graficzna sprawia, że całość wygląda po prostu znakomicie! Takie lektury aż chce się wziąć do reki. Co prawda nie obraziłybyśmy się, gdyby jeszcze okładka każdej książki była gruba i sztywna, ale taka forma wydania jest także wystarczająca. Nasze maluchy słuchają opowiadań o czarownicy i jej małym przyjacielu z zapartym tchem. A gdy opowiadanie się kończy - chwytają po kolejną część. Cóż więc możemy powiedzieć. Polecamy!

W starej drewnianej chatce, gdzieś na skraju gęstego lasu, mieszka sobie wyjątkowa czarownica. Nie jest ona bowiem w niczym podobna do wiedźm znanych z innych bajek. Jest dobrotliwa i posiada doprawdy wielkie serce. Nawet z wyglądu nie napawa lękiem. No może ewentualnie ta spiczasta broda może wzbudzać pewien niepokój. Jednak jeśli przyjrzeć się jej bliżej od razu widać, że nie jest zła. Ubiera się w bardzo kolorowe ubrania, które niestety nie są pierwszej młodości (zresztą jak i sama czarownica). Jeszcze do niedawna mieszkała sama i było jej z tego powodu czasami bardzo smutno. Jednak wszystko się zmieniło, kiedy pewnej mroźnej zimy odnalazła w lesie małego białego kiciusia. Od tamtej pory są nierozłączni, a czarownica nie czuje się już samotna.

Pewnego dnia nasza dobra wiedźma postanowiła wybrać się do lasu, aby zebrać zapasy ziół i innych roślin potrzebnych jej do sporządzania eliksirów. Oczywiście jej koci towarzysz wyruszył wraz z nią. Jednak żeby się nie zgubił, czarownica włożyła go do jednej ze swych kieszeni, akurat do takiej, która miała dziurę... Kiedy wiedźma zbierała potrzebne jej składniki, kiciuś wyglądał przez dziurę w kieszeni i podziwiał otaczający go świat. Do tego stopnia zainteresowało go to, co widzi, że postanowił wyjść z ciepłego schronienia wewnątrz kieszeni i pozwiedzać polanę, na której akurat się znajdowali. Wkrótce na wilgotnym piasku zauważa ślady łapek łudząco podobnych do jego. Tylko jak to możliwe, skoro jeszcze tędy nie szedł? Niemożliwe więc, aby to on je pozostawił. Do kogo więc należą? Czy kotkowi uda się to odkryć? I cóż takiego się wydarzy, że czarownica wystraszy się do tego stopnia, iż ucieknie z krzykiem ze swojej chatki?

"Czarownica i kociaki" to już trzecia książeczka z serii "Czary Nie do Wiary" autorstwa Mai Strzebońskiej. Historia jest niedługa, dzięki czemu możemy przeczytać ją dziecku tuż przed snem. Autorka ma lekkie pióro, pisze ciekawie i bardzo obrazowo. Dzięki temu, a także z pomocą zamieszczonych na kartach książki kolorowych i bardzo sympatycznych ilustracji autorstwa Alicji Karczmarskiej - Strzebońskiej, dziecko z łatwością będzie mogło wyobrazić sobie wszystko to, o czym czyta mu rodzic. Moja córka uwielbia książeczki z przygodami czarownicy. A to moim zdaniem najlepsza dla nich rekomendacja. Dlatego też i Wam gorąco polecam zarówno tę, jak i pozostałe części serii "Czary Nie do Wiary". My tymczasem spoglądamy w kierunku jednej z naszych półek, na której czeka już na nas kolejna przygoda z udziałem głównej bohaterki w książce zatytułowanej "Czarownica i tajemnicza mikstura".

Moja ocena: 5/6

• 1j) Literatura polska
  • E2) Podstawówka 1-3
  • Basia przeczytała z mamą
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀
  • 3) Z biblioteki
  • Rok 2014
  • Z biblioteki szkolnej od r. 2004

Dodaj cytat z książki Czarownica i kociaki