Najpiękniejsze opowieści. Pszczółka Maja

praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska literatura dziecięca
Egmont Polska
literatura dziecięca
2014-01-01

Pokolenie rodziców wychowane na dobranockach z lat 80-tych, może poczuć się zawiedzione po lekturze tej książki. Nie taką Maję pamiętam:) Owszem, jest dobra, pomocna i jak zawsze rezolutna, ale czy jej przygody muszą być takie nudne? Poza tym gdzie podziali się Mysz Aleksander, dżdżownica Magda? Pajęczyca Tekla tylko w jednym opowiadaniu. Ilustracje piękne, tekst do bani.

I w ten właśnie sposób powoli zabrnęliśmy z synkiem do ula :)
Od kaczątek, elfów, zwierzaków egzotycznych, poprzez rosyjską dziewczynkę Maszę i jej przyjaciela Niedźwiedzia doszliśmy też do najsławniejszej pszczółki na świecie - Mai.
Maja ma wiele przygód, nigdy się nie nudzi a jej nieodłącznym towarzyszem jest Gucio, troszkę nieśmiały i leniwy truteń.

1970

Kiedy zobaczyłam w Biedronce książkę o pszczółce Mai wiedziałam, że muszę ją mieć. Uwielbiałam w dzieciństwie tę bajkę i myślę, że jest ona nadal dla wielu dzieci atrakcyjna. Moja trzyletnia siostrzenica słuchała z wielkim zaciekawieniem, a jutro zabieram tę książkę do pracy i sprawdzę reakcję dzieci w przedszkolu :)

Mnie podobała się bardzo, a przepiękne ilustracje bez...

Bardzo przyjemne historie przedstawiające przygody Pszczółki Mai. Polecam, myślę, że każde dzieciątko ucieszy się z takiego prezentu :)

• Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Książeczki córeczki