Gdy Twoje dziecko jest gejem

When your child is gay
Światło-Życie
2009-01-01
2009-01-01

To dla wielu rodziców ogromnie traumatyczne doświadczenie, choć trzeba powiedzieć, że na szczęście coraz mniejsze. Świadomość społeczeństwa, które zaczyna akceptować, a nie tylko tolerować fakt obecności osób homoseksualnych w codziennym życiu wzrasta. Na pewno niezwykle ważnym czynnikiem, który na to wpływa jest szereg coming outow dokonanych przez znanych z mediów ludzi, z kręgu muzyki, sztuki, kina, teatru, sportu czy polityki. To pomaga oswoić i trochę odmitologizować spojrzenie na homoseksualizm. Do tej pory bowiem jego ocena była dość jednoznaczna i mocno nasiąknięta oficjalnym stanowiskiem Kościoła. To duży jego kłopot, bo sfera seksualności zawsze w nim budziła i będzie budzić wiele emocji i napięć. I choć również i tu nastąpiły pewne zmiany, bo nie sposób było utrzymać tak ostrej opinii o homoseksualizmie, to dokonały się one jak na razie w warstwie semantycznej niż praktycznej. Katechizm Kościoła bardzo wyraźnie bowiem rozgranicza, że Kościół nie potępia osób homoseksualnych a jedynie akty homoseksualne, co w praktyce i tak sprowadza się do krytykowania wszelkich poczynań organizacji o homoseksualnym charakterze kwestionując ich rolę i działania, które podejmują, dopatrując się w nich stylu, który ma na celu lansowanie i promowanie homoseksualizmu, a nie realną pomoc osobom homoseksualnym. Tu bowiem pojawia się jednoznaczna ocena, że osoby homoseksualne wymagają pomocy, są bowiem chore i trzeba wszystko zrobić, by im pomoc z wyzwolenia się z homoseksualizmu. Tym bardziej, że o ile sama natura orientacji nie jest określona jako zła czy grzeszna, to już jakiekolwiek zachowania tak, wiec jeżeli ktoś odkryje w sobie takie skłonności i im się podda to już grzeszy i mimo, że wydawałoby się, że działa w zgodzie z naturą to jednak stanowisko Kościoła mówi, że wbrew niej i musi podjąć trud uwolnienia się i zmiany. Takie rozumowanie powoduje, że zwłaszcza wielu młodych ludzi rozdartych odkryciem, że ich seksualności idzie w inną niż obowiązująca w heteronormatywnym społeczeństwie norma, pełnych terminologii i presji narzucanej przez Kościół, stoi wobec poważnego dylematu moralnego, który dla wielu z nich ma dramatyczne konsekwencje. Niniejsza lektura jest próba spojrzenia na zjawisko homoseksualności właśnie poprzez taką postawę, która absolutnie odmawia homoseksualności zgody na pełnoprawne rozumienie ludzkiej natury, a co za tym idzie jeśli tylko rodzice odkryją, że ich dziecko przejawia takie tendencje powinni podjąć wszelkie działania mające mu pomoc, ale tylko poprzez terapie reparatywną, czyli zmierzającą do wyleczenia i zmiany orientacji, gdyż w przeciwnym wypadku podda się ono negatywnemu oddziaływaniu lobby gejowskiego, które zniszczy dziecko i wyprowadzi na manowce. Zaproponowane metody są oparte na nie udokumentowanych naukowo i nie akceptowanych przez środowiska akademickie strategiach, mogą doprowadzić do wielu zranień i problemów czy nawet schizofrenii. I nie odmawiając autorowi intencji, jeśli punktem wyjścia ma być szczera chęć pomocy oparta również na duchowej i modlitewnej formie wsparcia, to nie można jednak proponować rozwiązań ideologicznych przed naukowymi.

• Teologia, religia, wierzenia, mitologie, krytyczna analiza, religioznawstwo, świadectwa wiary, pisma mistyczne, ufolodzy, sekty, masoneria

Dodaj cytat z książki Gdy Twoje dziecko jest gejem