Kaspar. Książę kotów

Okładka książki Kaspar. Książę kotów Michael Morpurgo
Okładka książki Kaspar. Książę kotów
Michael Morpurgo Wydawnictwo: Wilga literatura dziecięca
2008-01-01
Dominika Sigsworth

fajne

fajne

Książka jest wspaniała! Ma wiele szczegółowych objaśnień i miło się czyta. Nic w tej książce nie bierze się z powietrza. Wszystko ma głębszy sens. Jest tu także połączenie kilku faktów takich jak życie gwiazdy opery, jej śmierć, tajemne życie kota, Titanic i wiele więcej. Aby poznać całą intrygującą historię życia Kaspara, przez właścicielkę nazwanego Księciem Kotów polecam przeczytać. Gwarancja dobrej zabawy podczas czytania i chęci do czytania tak długiej książki.

Dość przyjemna książeczka dla dzieci, promująca właściwe postawy moralne, tyle że w ogólnym rozrachunku jednak niezbyt wystrzałowa i przede wszystkim błaha. Wbrew pozorom jej głównym bohaterem jest nie kot, a hotelowy boy, który boryka się z różnymi problemami życiowymi i w pewnym momencie przygarnia osieroconego po śmierci właścicielki kota. Cała historia jest opowiadana z punktu widzenia chłopca, i cała koncentruje się na jego życiu, podczas gdy kwestia kota jest swego rodzaju dodatkiem - początkowo może nawet i istotnym, ale sukcesywnie spadającym do roli dalekiego tła. Nie sposób więc mówić ani o szczególnej przyjaźni z kotem (bo tak naprawdę bohater się jej wcale nie dochrapał),ani o wiodącej roli zwierzaka w fabule. Jak by nie dość tego, ów tytułowy "Książę kotów" został opisany bez większego wdzięku i jawi się czytelnikowi jako zwykły, może leciutko wyniosły mruczek, trudny do odróżnienia od tysięcy innych literackich kotów.

Dla dzieci książeczka może więc będzie lekturą wartościową i ciekawą, szczególnie że opisana jest w niej budująca przyjaźń wychowanego w sierocińcu chłopca z bogatą dziewczynką, ładnie też została podana podróż "Titanikiem", ale czytelnika nieco starszego raczej rozczaruje wyczuwalną przeciętnością.

(Esensja.pl)

Ukochana książka mojej 8-letniej córki. Na pewno ciekawa pozycja dla miłośniczek i miłośników kotów.

Jest to już druga książka, którą przeczytałam tego samego autora i się nie zawiodłam. Michael Morpurgo bardzo dobrze konstruuje akcję tak, że czuje się jakby było się w książce. Te refleksje i opowiadania głównego bohatera są interesujące i o dziwo - jak to bywa w długich monologach - nie nudzą. Autor sprawnie wplata kolejne wydarzenia w ciąg opowieści tworząc ciekawą, spójną całość. W każdym razie zaliczam ją do moich ulubionych książek ;). Mimo, że może się wydawać, iż jest to książka głównie dla młodszych czytelników sądzę, że nadaje się dla każdego :). Polecam !

Niepozorna książka dla dzieci, wydana w miękkiej okładce, wewnątrz starannie wydana: dobry papier, wyrazisty druk, liczne i bardzo miłe czarno-białe ilustracje, delikatne ozdobniki przy tytułach rozdziałów.
Historia zaczyna się w 1912 roku i opowiadana jest ustami chłopca, hotelowego boy'a w Savoy'u w Londynie. Do hotelu przybywa na występy rosyjska śpiewaczka operowa, odtwórczyni arii Królowej Nocy, ze swoim czarnym kotem, tytułowym Kasparem. Chłopiec zostaje zobowiązany do opieki nad Kasparem podczas nieobecności śpiewaczki. Wydarzenia potoczą się szybko.
Książka akcentuje takie cechy jak uczciwość, niezachłanność, obowiązkowość i lojalność wobec zwierząt, przyjaźń, odwaga i poświęcenie, wartość rodziny (widzę, że dużo się uzbierało, ale tak przebiega wartka akcja).
Polecam!

Piękna historia dla dzieci, choć i dorosły przeczyta ja z przyjemnością

Piękna historia dla dzieci, choć i dorosły przeczyta ja z przyjemnością

Piękna, wzruszająca, naprawdę najlepsza książka jaką czytałam!
Opowiada o przygodach kota pewnej hrabiny, który przeżył katastrofę Titanica. Trochę o przyjaźni, trochę o kotach, a trochę o Titanicu.
POLECAM KAŻDEMU!!!!!!!!!!!!!!!

Piękna, wzruszająca, naprawdę najlepsza książka jaką czytałam!
POLECAM KAŻDEMU!!!!!!!!!!!!!!!

• Dla dzieci
  • Do zdobycia
  • ENG

Dodaj cytat z książki Kaspar. Książę kotów