Mazurek Dąbrowskiego

Bajka
2014-05-22
2014-05-22
hymn

Idealna książka na prezent za wyniki szkolne - nie jakieś bajki, nie jakieś atlasy ptaków, ale właśnie książka o hymnie narodowym! I to największej obecnie mistrzyni - Małgorzaty Strzałkowskiej. Pani Małgorzato, ukłony i brawa.

Książka bardzo dobrze opisuje dzieciom podłoże historyczne i okoliczności powstania hymnu, a także wskazuje na ilustracjach (świetna robota Adam...

Rewelacja, wspaniale wydane, w sposób przystępny podane wszystkie informacje. Mamy hymn rozebrany na czynniki pierwsze, mamy otoczkę historyczną. Pozycja obowiązkowa.

Książka bogata w informacje podane zwięźle i konkretnie. Podoba mi się to bo jest w stanie trafić nawet do małych czytelników.
Dzięki książce poznamy zarówno historię powstawania naszego hymnu jak i osoby z nim związane od samego początku.
Do tego interpretacja zwrotek i refrenu zadowoli ciekawskich.
Oprócz Mazurka Dąbrowskiego znajdziemy też teksty innych utworów, które...

Wspaniała!

Książka, która jest pięknie wydana w dużym formacie. Podzielona na dwie części: co powinien wiedzieć każdy Polak i część dla wnikliwych. Jest w niej zawarty oryginalny rękopis Józefa Wybickiego, dołączona jest tez do książki płyta, na której m.in. można posłuchać melodii z pozytywki wygrywająca Mazurka Dąbrowskiego. Jest to eksponat - zegar gabinetowy z muzeum...

2067

Świetna, unikatowa pozycja. Wyczerpujące kompendium wiedzy na temat naszego narodowego hymnu. Książka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wzbogaca wiedzę i rodzi szacunek dla tego symbolu polskości.

• Historia
  • 1aa) Książki do kupienia
  • Książki moich dzieci
  • Dzieciowe
  • 3. Chcę w prezencie ;-)
  • Chcę w prezencie
  • 2020