Locked

Okładka książki Locked Maya Cross
Okładka książki Locked
Maya Cross Wydawnictwo: Unlimited Cykl: The Alpha Group (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Alpha Group (tom 1)
Unlimited
2013-03-25
2013-03-25
romans erotyka

Bardzo przyjemna książeczka - bo ciężko nazwać ją książką. Krótka, bo jak się okazuje - to wprowadzenie - pierwsza część trylogii.
Sophia - młoda prawniczka - wraz z dwoma przyjaciółkami spędza szaloną, alkoholową noc balując po klubach i barach. W pewnym momencie trafiają do specyficznego miejsca. Speluna ma jednak tajemnice. Co jakiś czas pojawiają się w niej nadziani panowie, eleganccy i bogaci. Przechodzą przez tajemnicze drzwi i znikają...
Sophia nie może opanować ciekawości i wiedziona alkoholem postanawia za wszelką cenę poznać tajemnice tego miejsca.
Choć samo miejsce nie jest zbyt ciekawe to właśnie tam - w pewnych okolicznościach poznaje przystojnego Sebastiana... Jest świadkiem pewnej sytuacji i...
Wpada po uszy.
Szybko okazuje się, że dominujący Sebastian upatrzył ją sobie i nie ma zamiaru odpuścić.
Tych dwoje szybko wpada w ogień namiętności

Ogólnie dobrze się czytało. Duży plus za bohaterów - mieli charaktery, nie byli mdli. Ogromny plus za zakończenie - bałam się, że będzie zbyt słodko, a tu bum!
Chętnie przeczytam kolejną część!

Jak na tak króciutką książkę będącą wprowadzeniem do trylogii, to całkiem przyjemnie się czytało. Może poza zscenami seksu niewiele się dzieje, ale bohaterowie są dość wyraziści i nie rozmyci, akcja też od samego początku wciąga. Młoda prawniczka Sophia imprezująca z koleżanką w barze zainteresowała się zamkniętą imprezą śmietanki towarzyskiej za tajemniczymi drzwiami i robi wszystko, żeby się tam dostać. W ten sposób poznaje Sebastiana Locka, a nawet przez przypadek staje się świadkiem jego upodobań seksualnych, kiedy to ukryta w biurze podgląda, jak ten uprawia spanking ze swoją sekretarką. Dalej można się spodziewać, że pomimo tego, że próbuje mu się opierać, to w końcu lądują w łóżku, jednak zakończenie sprawia, że nie wszystko jest usłane różami i że trzeba sięgnąć po kolejny tom, żeby dowiedzieć, jak się potoczą losy głównych bohaterów.

Książka ciekawa, ale nie porywa. Akcja dzieje się strasznie szybko i nim się obejrzałam od razu się skończyła. Spodziewałam się czegoś więcej.

Nie oczekiwałam zbyt wiele po tej książce. Miała być dla mnie odskocznią po dość wyczerpującej emocjonalnie "poprzedniczce". Zaskoczyła mnie jednak.
Główny wątek powieści jest interesujący i dość wciągający. Jedyne co mogłabym zarzucić to, to, że po uwiedzeniu bohaterki następuje pewien zastój. Musiałam czekać prawie dwa rozdziały i wysłuchiwać wewnętrznych monologów Sophia'i, aż akcja zaczęła toczyć się dalej.
Sebastian Lock w zamyśle miał być chyba podobny do pana Grey'a. Takie, w każdym razie ma się wrażenie po przeczytaniu opisu. Nie wiem czy jest to trafne. O bohaterze dowiadujemy się bardzo niewiele. Tak samo z resztą jak o Sophi. Bohaterka nie jest zbyt zadowolona ze swojej pracy i stało się "coś" co wpłynęło na jej relacje z mężczyznami.
Książka jest ciekawa i wciągająca. Mała ilość informacji rozbudziła moje zainteresowanie na kolejne części. Ostrzegam jednocześnie, że historia jest przewidywalna i można się domyślać co będzie dalej.

W sumie to liczyłam tutaj na coś lepszego, a okazało się dość nijako.

Pierwsza część trylogii 'Alphas Group' rozpoczynające historię Sophii i Sebastiana.

Sophia podczas spotkania z przyjaciółkami postanawia wemknąć się na tajemnicze, elitarne spotkanie. Dostając się do środka znajduje się wśród luksusu i bogaczy. Przy barze podchodzi do niej przystojny, emanujący władzą i seksualną aurą mężczyzna - Sebastian.
Sophia mu się opiera, ale pożądanie to silna broń a w połączeniu z nieustępliwością powoduje wreszcie do zbliżenia się tej dwójki.
Upodobania Sebastiana są specyficzne, a Sophia chce poznać i nauczyć się tego co on może jej dać i przekazać.

Niestety książka mnie nie porwała. Była dość nudna i nijaka prócz kilku ciekawszych momentów. Nie jest to dla mnie jedna z tych historii, która zapada w pamięć. To niestety jedna z tych, które przeczytam i zaraz o nich zapominam.
Bohaterowie nie są jacyś szczególni ani oryginalni. Nie urzekli mnie (ani jedno ani drugie).

Zakończenie daje pewne pole do manewru, mam nadzieję, że kolejna część będzie lepsza.

W sumie to liczyłam tutaj na coś lepszego, a okazało się dość nijako.

Na początku autorka bardzo mnie mile zaskoczyła. zasiała we mnie ziarno ciekawości i wprost nie mogłam sie oderwać od lektury. Zżerała mnie ciekawość co to za tajny klub kryje się za drzwiami do których nikt spośród kręgu nie mógł prawa wejść. Czytając płakałam że śmiechu jak główna bohaterka mogła się wpakować w dość dziwną sytuację(mam tu na myśli schowanie sie w szafie i wypadnięcie z niej na oczach Sebastiana.Uuuu po prostu śmiałam się w głos. Ale z czasem jakoś książka stawała sie dla mnie nudna i monotonna . Zabrakło mi w niej tych ciekawych wątków. mimo wszystko oceniam ją na 8 gwiazdek.

• Erotyk
  • Romans/Erotyk