Tryptyk rzymski Poezje zebrane

literatura piękna
Biały Kruk
2003-01-01
2003-01-01

Jak oceniać poezje Świętego?
Nie wiem.
Wiem, że niektóre wiersze bardzo mnie poruszyły. Były liryczne, piekne, chwytające za duszę i serce. Skłaniały do refleksji, zadumy, modlitwy. Inne wcale do mnie nie przemawiały. Czytałam, ale nie rozumiałam, nie czułam.
Wiersze w zdecydowanej większości mają charakter religijny - to akurat nie dziwi.
Książka jest przepięknie wydana. Zawiera mnóstwo fotografii np. Rzymu czy przyrody.
Cieszę się, że tak piękny album trafił w moje ręce. Będę do niego często wracać.

Jak oceniać poezje Świętego?
Nie wiem.
Książka jest przepięknie...

Pierwsza z serii książek, które udało mi się kupić po bardzo atrakcyjnej cenie, gdy likwidowano moją uniwersytecką bibliotekę. Jest to wydanie jubileuszowe wierszy Karola Wojtyły oraz "Tryptyku Rzymskiego" Jana Pawła II. Do wierszy zostały dołączone na prośbę papieża fotografie Adama Bujaka. Jest to lektura, z którą warto się zapoznać lub przypomnieć sobie przed zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II. Wiersze te pokazują jego wielką wiarę w Boga już od najmłodszych lat oraz to jak bardzo był związany z Polską i jak za nią tęsknił będąc już papieżem.

Tryptykiem jestem zafascynowana od momentu kiedy pierwszy raz go przeczytałam i zapewne pozostanie tak do końca świata.