Biblia a mity o walce kosmicznej

Tomasz Jelonek Wydawnictwo: Petrus religia
Petrus
biblia mity
religia
biblia mity

Z książki dowiadujemy się o mitycznych potworach Rahabie i Lewiatanie, przedstawionych w Biblii, symbolizujących pierwotny chaos. Autor stara się prześledzić biblijne odbicie mitycznych poglądów i motywów, w których bóstwo przedstawiane jest jako wojownik walczący z chaosem zagrażającym porządkowi wszechświata. Wiele miejsca poświęca Autor mitowi o potopie będącym powrotem...

• Inwentaryzacja
  • Biblistyka
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Biblia a mity o walce kosmicznej