Walt Disney. Potęga marzeń

Walt Disney: An American Original
biografia, autobiografia, pamiętnik
Teresa Rutkowska
Teresa Rutkowska Walt Disney film animowany Myszka Miki

Świetna książka, jedna z lepszych biografii jakie czytałam, a więc brawa dla autora. Każdy chyba wie kto to Walt Disney, ale po lekturze z pewnością stanie się idolem wielu. Moim już jest. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, wciąga od samego początku. To pozycja obowiązkowa.

Naprawdę ciekawa historia. Przed przeczytaniem książki miałem tylko blade pojęcie zarówno o twórczości jak i o samym Walt'cie Disney'u. Teraz patrzę na jego twórczość i całego studia z nowej perspektywy. Polecam wszystkim. Warto przeczytać.

„ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, " Pinokio”, „Bambi” te animacje znają wszyscy. Jednak nie każdy wie, jak one powstały. Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w książce „Walt Disney. Potęga Marzeń". Bardzo lubię filmy Disneya, jestem z tego pokolenia, który wychował się na tradycyjnych animacjach tej wytwórni, a wszystko to stworzył jeden człowiek-Walt Disney.

Tą...

Biografia Walta Disney’a to propozycja książkowa dla osób, które chcą poznać historię Walta od jego narodzin, aż do śmierci ze wszystkimi szczegółami. Akurat to opracowanie skupia się bardziej na jego wyprodukowanych filmach, a nie życiu prywatnym, co nie za bardzo mi odpowiadało. Wolałabym poznać jego relacje z rodziną, historię osobistą, niż dokładne daty wydań...

Rewelacyjna książka o wspaniałym wizjonerze. Uwielbiam jego bajki i filmy, wychowałam się na nich, do tej pory gdy wchodzą do kin filmy produkcji tej firmy - staram się na nie wybrać, a jak mi się nie udaje - gdy zostaną puszczone w telewizji oglądam obowiązkowo. Warto przeczytać, szczególnie polecam fanom Walta Disneya.

Opowieść, która sprawia, że niemożliwe staje się możliwe :)
Niesamowita historia Walta Disneya, który można powiedzieć, że przez całe życie miał pod górkę i przyciągał pecha jak nikt inny. Jednak w tym wszystkim zawsze widział światełko w tunelu i nie traktował tego co się wydarzyło jako porażkę, ale jako cenną lekcję na przyszłość. Właśnie takie podejście do sytuacji oraz...

Świetna biografia ukazujące nie tylko niezwykłe życie Walta Disneya, ale także pierwszy okres działania Walt Disney Company.

Zazwyczaj nie czytam biografii, bo tego rodzaju książki mocno mnie nudzą. Za dużo wątków osobistych, sięgania w często bardzo nieciekawe dzieciństwo. Biografia Walta Disney'a zbierała jednak dobre recenzje, a mi przyszło na myśl, że niewiele wiem o człowieku, który właściwie na nowo zbudował świat animacji. Zaczęłam więc czytać "Potęgę marzeń" i nagle, ku mojemu...

Inspirujaca ksiazka :) polecam z calego serca!

Okładka: 7/10
Treść: 7/10

Mimo, że od dawna nie jestem już dzieckiem, filmy animowane Disneya wciąż oglądam i uwielbiam. Wychowałam się na klasycznych historiach pod postacią „Króla lwa”, „101 dalmatyńczyków”, „Pocahontas” czy „Małej syrenki”. Warto było przeczytać historię człowieka, któremu zawdzięczam swoje filmowe dzieciństwo :)

W książce poznajemy historię życia...

Dyskusje

1 116