Wyspa na prerii

Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
2015-04-15
2014-07-11
Bernardinum
preria Arizona USA
literatura podróżnicza
2015-04-15
Biblioteka "Poznaj Świat"
preria Arizona USA

Nawet jeżeli ktoś nie lubi sposobu bycia Wojciecha Cejrowskiego, to na pewno podoba mu się jego sposób na życie. Rzadko w pracy, często w podróży i wiecznie z nieodłącznym, okutym srebrnym matero z drzewa palo santo. Żyć nie umierać :D
Ta książka jest nieco inna od reszty, bo zamiast poruszać się zwyczajowo po Ameryce Południowej lub środkowej, tym razem Pan WC zakotwiczył...

Mam to stare wydanie, moze powinnam siegnac po nowe, moze zostalo poprawione po to, zeby bardziej poczuc klimat, moze..

Uwielbiam styl Cejrowskiego. Czyta się lekko i przyjemnie.

Bardzo ciekawie napisana. Lekko, z humorem, trochę z cynizmem traktuje o życiu na arizońskiej prerii.
Autor przybliża nam kulturę i życie tamtejszej społeczności.

Świetna opowieść o życiu na ranczu w Arizonie. Można się z panem Wojtkiem nie zgadzać, można nie rozumieć opisywanych przez niego zdarzeń i ludzi, trudno jednak się nie zauroczyć trudną i niebezpieczną (wbrew pozorom) preriową codziennością.
Książkę czyta się jednym tchem, choć część IV wydała mi się wyboistym fragmentem drogi przez pustkowie. Może pan Wojtek w tym miejscu...

O życiu w Arizonie na prerii i wśród jej mieszkańców czyta się tak samo dobrze jak o np. Amazonii. Tak samo dla nas egzotyczny świat. Dla mnie jako fana westernów i dzikiego zachodu czytało się świetnie. Jiiii-haa.

Świetnie oddaje klimat amerykańskiej prerii.

Posiedziałam na porczu. Tak autor nazywa typową amerykańską werandę, na której oddaje się nicnierobieniu (pisownia oryginalna). A czytelnik siaduje razem z nim na niebieskim, drewnianym, podjadanym przez termita krześle. A właściwie fotelu. Leniwie sączy wino lub margaritę, podziwia rudo-brązowy pejzaż. I ucieka przed skwarem kolejnego dnia. Czasami chroni się przed...

Pozycja, którą czytało mi się bardzo szybko i napisana przyjemnym językiem. Dużo ciekawostek i anegdot dotyczących stylu życia w Arizonie. Polecam z czystym sumieniem

Świetna książka Cejrowskiego. Pełna humoru, zabawnych historii z życia na prerii.

Dyskusje

4 531