Wyspa na prerii

Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
2015-04-15
2014-07-11
Bernardinum
preria Arizona USA
literatura podróżnicza
2015-04-15
Biblioteka "Poznaj Świat"
preria Arizona USA

Posiedziałam na porczu. Tak autor nazywa typową amerykańską werandę, na której oddaje się nicnierobieniu (pisownia oryginalna). A czytelnik siaduje razem z nim na niebieskim, drewnianym, podjadanym przez termita krześle. A właściwie fotelu. Leniwie sączy wino lub margaritę, podziwia rudo-brązowy pejzaż. I ucieka przed skwarem kolejnego dnia. Czasami chroni się przed...

Pozycja, którą czytało mi się bardzo szybko i napisana przyjemnym językiem. Dużo ciekawostek i anegdot dotyczących stylu życia w Arizonie. Polecam z czystym sumieniem

Świetna książka Cejrowskiego. Pełna humoru, zabawnych historii z życia na prerii.

Pierwsza książka Cejrowskiego, którą przeczytałam. A zaraz potem wszystkie inne stały się pokusą. Nie znałam wcześniej poczucia humoru autora. Ta książka 'rozśmiechuje' Jest napisana niezwykle barwnym językiem, obrazowym. Ciekawi mnie świat. A ta książka jest zasypana ciekawostkami. Świat w Arizonie: spieczona ziemia, kąśliwe węże, Wallmart - naprawdę można poznawać świat...

Bardzo lubię, jak Cejrowski opowiada o podróżach i różnych ciekawostkach ze świata. I ta książka w zasadzie nie zawiodła - jest o arizońskiej prerii, życiu w niewielkim miasteczku, w którym wszyscy się znają, i którego niezmienny ład przerywa pojawienie się Gringo, czyli Wojciecha Cejrowskiego. Autor opisał rok spędzony w domku na prerii - pierwszy rok, czyli...

Super książka. Zawsze interesowało mnie życie w stanach. Pan Cejrowski opisał codzienne życie dość dokładnie. POLECAM. ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja ukochana książka pana WC. Genialnie napisana, dowcipna i taka plastyczna. Polecam wszystkim!

Byliście kiedyś na Prerii? Nie? ja byłem, i to w jakim towarzystwie!

Cejrowski w formie. Śmieszne i ciekawe anegdoty z życia w USA.

Napisana w ciekawym i przyjemnym stylu. Kilka ciekawych smaczków na temat życia jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich podróżników. Sporo informacji o lifestylu mieszkańców byłego "dzikiego zachodu".

Dyskusje

4 432