Jak dobrze być sobą. Skuteczny plan budowania poczucia własnej wartości

Okładka książki Jak dobrze być sobą. Skuteczny plan budowania poczucia własnej wartości
Nathaniel Branden Wydawnictwo: Funky Books Grupa Wydawnicza GWP poradniki
poradniki
Funky Books Grupa Wydawnicza GWP
2014-01-01
2014-01-01

"Poczucie własnej wartości to przekonanie,
że nadajemy się do życia i spełniamy jego wymagania."

Książka opisuje proces dochodzenia przez autora do definicji poczucia własnej wartości, jednocześnie wskazując na jego różne aspekty.

"Poczucie własnej wartości to przekonanie,
że nadajemy się do życia i spełniamy jego wymagania."

Moim zdaniem książka warta uwagi i swojej ceny :) Autor jest naprawdę kompetentną osobą. Pomógł mi dostrzec i zrozumieć kilka ważnych aspektów życiowych. Już wiem jak budować lepiej swoją pewność siebie i poczucie własnej wartości oraz co się wtedy z nami dzieje i co się na to wszystko składa - tak w dużym skrócie. Książka nieduża, lekka, około 100 stron, miło się czytało i zastanawiało... tak, czasami daje do myślenia. W tej książce jest naprawdę mnóstwo ważnych i pięknych zdań. Niekiedy niby oczywistych, ale przez ludzi zapomnianych. Odkryłam też trochę nowego ;) Wyłowiłam najlepsze cytaty i na pewno zamieszczę je u siebie na blogu. Nie spodziewałam się po tej książce takiego efektu końcowego. Pozytywnie mnie zaskoczyła. Faktem jest jednak, że nie jest to pozycja górnych lotów. Bardzo duży plus za literaturę polecaną aby wgłębić się w temat i go rozwinąć. Każda propozycja podana z tytułem (nawet tłumaczonym) oraz krótkim opisem co w tej książce można znaleźć. Książkę polecam każdemu, ale głównie osobą DDA i DDD.

Dużo w niej oczywistych oczywistości. Nie jest to pozycja jakiś górnych lotów. Przeczytana, coś pewnie w głowie i w sercu z niej zostało.

Po przeczytaniu tej krótkiej książeczki,mogę napisać ,że takiej treści się
spodziewałem.I może dlatego wydała mi się pomocna i przystępna.
Czym jest "własna wartość",na czym się opiera?Autentyczność,wiara w siebie,
świadome życie,odpowiedzialność....czyli to co jest oczywiste,o czym słyszymy
przez całe życie a o czym jakby zapominamy.Treścią tej książki jest właśnie to.CZŁOWIECZEŃSTWO.
"Poczucie własnej wartości jest tak naprawdę naszą opinią na temat własnej osoby"

Po przeczytaniu tej krótkiej książeczki,mogę napisać ,że takiej treści się
spodziewałem.I może dlatego wydała mi się pomocna i przystępna.
Czym jest "własna wartość",na czym się opiera?Autentyczność,wiara w siebie,
świadome życie,odpowiedzialność....czyli to co jest oczywiste,o czym słyszymy
przez całe życie a o czym jakby zapominamy.Treścią tej książki jest właśnie...

Bardzo krótko o poczuciu własnej wartości. Polecam, czyta się szybko. Znalazłem w niej kilka ciekawych spostrzeżeń. Wydaje mi się, że temat jest o wiele głębszy niż ten 100 stron, więc można śmiało uznać tę książkę za wstęp.

Dodaj cytat z książki Jak dobrze być sobą. Skuteczny plan budowania poczucia własnej wartości