Jak dobrze być sobą

Okładka książki Jak dobrze być sobą Nathaniel Branden
Okładka książki Jak dobrze być sobą
Nathaniel Branden Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
The Power of Self-Esteem
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2007-01-01
2007-01-01
Małgorzata Trzebiatowska
psychologia poczucie własnej wartości

Tytuł jest mylący, ponieważ w książce na znajdziemy rzeczywistych rozwiązań czy metod. Warto jednak zapoznać się z nią, aby trochę uporządkować wiedzę na temat źródeł podejścia do innych i samego siebie.
Książka jest raczej słabo przemyślana strukturalnie, ale znalazłam w niej kilka ważnych zdań pomocnych dla mnie na ten moment.

Ciężko się czyta. Miałam wrażenie, że z każdą stronę rozumiem coraz mniej. Sięgając po nią byłam ciekawa, a później już tylko znudzona. I tutaj tytuł znowu nie do końca wskazuje na zawartość. Powinna się nazywać "budowanie poczucia własnej wartości", bo to jedyny temat, jaki autor poruszył. W bardzo zagmatwany i niezrozumiały sposób.

Kolejna pozycja, która niesamowicie rozczarowuje. Wiele fragmentów, nie da się zrozumieć. Podsyłałem znajomym i nikt nie wiedział, o co chodziło autorowi. Książeczka liczy ok 100 s. Myślę, że ona miała reklamować inne jego książki i być jakimś wstępem? Niestety poziom tej książki, jest na tyle niski, że nie sięgnę już po żadną pozycje autora. Dzięki Bogu kupione w empiku. Wiec oddam i odzyskam pieniądze.

Proste przekazanie definicji pojęcia poczucia własnej wartości. Warto przeczytać jako wstęp do dalszego zagłębiania tematu. Napisana w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Niestety książka pozbawiona jest praktycznych wskazówek.

Tytuł jest mylący, ta książka nie zawiera żadnego planu, o którym było wspomniane z tyłu, można powiedzieć, że jest to jedna wielka definicja poczucia własnej wartości. Przypomina bardziej wstęp do innej książki albo reklamę autora (bo z tyłu zamieścił całą gamę swoich innych dzieł). Nie polecam.

właściwie to taka książeczka....nie za dużo nowego sie dowiedzialam...a już nic z dzialań praktycznych - a tego szukałam

książka o afirmacji życia i samego siebie, godna polecenia

książka o afirmacji życia i samego siebie, godna polecenia

• Psychologia
  • Poradniki
  • W BIBLIOTECE
  • Psychologia
  • Przeczytane 2014
  • Psychologia/Psychoterapia/Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Jak dobrze być sobą