O zachodzie słońca

Okładka książki O zachodzie słońca Jodi Thomas
Okładka książki O zachodzie słońca
Jodi Thomas Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Romanse Sprzed Lat literatura obyczajowa, romans
Romanse Sprzed Lat
Twilight in Texas
Pol-Nordica
2002-01-01
2002-01-01
Anna Boryna
wojna romans miłość rozstanie

Książka bardzo mi się podobała, choć początkowo byłam do niej sceptycznie nastawiona. Miłość od pierwszego wejrzenia a potem spotkanie po latach wydawały mi się zbyt oklepanym tematem, żebym mogła temu poświęcić wolne popołudnie. W końcu tyle ciekawych książek czeka na przeczytanie.
A jednak!
Już od pierwszych stron porwała mnie historia opowiedziana przez autorkę, urzekła atmosfera teksańskiego miasteczka a bohaterowie na długo zapadną w mej pamięci.
Benjamin spotkał Molly tylko przez chwilę. A jednak zarówno on, jak i ona zakochali się w sobie. Rozdzieleni przez wojnę, pochodzenie i status społeczny, spotkali się ponownie dopiero po latach. On ją rozpoznał, ona jego nie. Jego imię Wolf i zarośnięta twarz nie miały nic wspólnego z dziewczęcymi wspomnieniami. Nie zdradził kim jest, bo nie miał jej niczego do zaoferowania. Nie zdradził, chociaż wiedział, że Molly pozostaje wierna jego pamięci i cały czas kocha Benjamina. Zbliżył się natomiast do niej jako przyjaciel i obrońca przed przeciwnikami, których w tym kraju bezprawia nie brakowało. Jego cierpliwość, dobroć i wyrozumiałość sprawiły, że dziewczyna zaczęła mu ufać i powierzać swoje problemy. Uczucie między nimi rozwijało się stopniowo, powoli. Wolf z trudnością opanowywał emocje, Molly natomiast robiła krok do przodu a potem wycofywała się, rozdarta pomiędzy wspomnieniami a rzeczywistością. Jej zachowanie trochę mnie irytowało. Czasami sama nie wiedziała czego chce.
Ale książka to nie tylko historia o miłości. Mamy tam też strzelaninę, pożar i porwanie. A oprócz Molly i Beniamina-Wolfa pojawiają się też inne ciekawe postaci.
Jest Callie Ann - rezolutna dziewczynka sierota,którą muszą zaopiekować się nasi bohaterowie. Jest dwóch niebezpiecznych typków Diggerów, a także poczciwy Charlie. Jest też niewidzialny stryjek (kto przeczyta, będzie wiedział o co chodzi). Postacie drugoplanowe są barwne i ciekawe. Ożywiają fabułę, niekiedy doprowadzając do śmiechu.
Książka bardzo mnie urzekła, akurat czegoś takiego potrzebowałam. Przyjrzałam się szybko autorce ale z tego, co widzę, nic więcej z jej książek u nas nie wydano. Szkoda, bo napisała sporo. Trzeba będzie poszukać w oryginale.

A jednak!

Bardzo dobry romans historyczny. Idealny na leniwe popołudnie.

Bardzo dobry romans historyczny. Idealny na leniwe popołudnie.

• Romans
  • Posiadam2
  • Do końca miesiąca
  • Rok 2016
  • Mam w papierku
  • #romans

Dodaj cytat z książki O zachodzie słońca