Zauroczony książę

Okładka książki Zauroczony książę Judith A. Lansdowne
Okładka książki Zauroczony książę
Judith A. Lansdowne Wydawnictwo: Pol-Nordica Cykl: Romanse Classic (tom 30) literatura obyczajowa, romans
Romanse Classic (tom 30)
The bedeviled duke
Pol-Nordica
2005-01-01
2005-01-01
Anna Boryna
opresja wzgarda pomoc

Na prawdę bardzo ciekawie napisana książka, szkoda tylko, że troszkę mało w niej "typowego" romansu.

Świetna, zabawna książka.

Świetna, zabawna książka.

Po raz kolejny dałam się nabrać pochlebstwom.
Miał być klasyczny romans, a wyszła raczej przygoda.
W wielkim skrócie: do Anglii wraca książę Abbercombe czyli Cash, tudzież Rudoph czy Casimir (cały czas mowa o jednym człowieku),który był skazany na deportację, bo "zatłukł kogoś na śmierć".
Z resztą, imion w książce jest tak wiele, że autorka śmiało może konkurować z Martinem i jego "Grą o tron" jeśli chodzi o las postaci.
Abbercombe ma aż ośmioro dzieci (imiona kolejno od A do H),zauroczony jest osobą niejakiej lady Oliwii, pomaga lady April, załatwia posadę Geoffreyowi, ma na oku szpiegów i ludzi wywiadu, w tym Beu Brummela i... w sumie tak się toczy akcja.
Co rozdział pojawiają się nowe imiona, kolejni szpiedzy, znajomi z przeszłości, a gdzieś między pracą w wywiadzie, a pełnymi rozgardiaszu scen z udziałem ośmiorga pociech, książę Abbercombe poddaje się urokowi (nie takiej znowu) starej panny, Oliwii.
Jeżeli ktoś oczekuje romansu po tej książce, może się rozczarować jak ja.

Po raz kolejny dałam się nabrać pochlebstwom.
Miał być klasyczny romans, a wyszła raczej przygoda.

Dawno nie czytałam tak pokręconej książki. Normalnie jest wszystko, wszelkie niemożliwości i nieprawdopodobieństwa skumulowane w ilościach przekraczających średnią przypadającą na jeden romans, tutaj wyskakują co strona.
Pewnie, że urokliwe są dzieciaki. Muszą być. Jak już człowiek i jego rozum przetrawi możliwość urodzenia czterech par bliźniaków. Jednojajowych. Jednopłciowych w parach. O, losie.
Uwielbiam dzieci w książkach, tutaj są podstawą. I znacznie przyćmiewają pannę Gilbujdasmyk czy Kapitana Krętacza i wszelkich innych językowo poprzekręcanych bohaterów. Wszystko stoi na głowie, a sens i logika trzaska na łączeniach i pęka w szwach. Ale całość, ku mojemu bezbrzeżnemu zdumieniu, trzyma się kupy. W niektórych momentach na granicy totalnego ryzyka, ale śmiało można przeczytać, choć ja musiałam robić przerwy, bo traciłam zrozumienie w ilości bohaterów i ich znaczenia dla sprawy.
I tak na serio, to chyba, po wewnętrznej akceptacji zwariowania całości, to była rzecz, która najbardziej mi przeszkadzała. W pewnym momencie w tych napadach, obronach, kto z kim i przeciw komu, kto kogo i dlaczego, porwaniach i pojedynkach i odbijaniu rannych bohaterów, straciłam fabułę. Czytałam dla totalnego odprężenia, z wyłączeniem krytycyzmu i nastawieniem, co jeszcze 4 x 2 wyczyni
W totalnie rozrywkowym charakterze tej książki zdziwiła mnie utrata ręki przez Harry’ego. Nie jestem w stanie znaleźć na to wytłumaczenia, a zachowanie dzieciaków i ich żarty o jej braku, wydają mi się zbyt mało uzasadniać powód takiego kroku. To chyba jedno zdziwiło mnie na minus i trochę burzy charakter książki. Nie lubię nie dostrzegać celowości.
Końcówka, powaliła mnie dokumentnie. Proszę mi uwierzyć, takiego HEA to chyba nie ma nigdzie. Wszystko, totalnie wszystko, co może dobrze się skończyć, kończy się dobrze, a nawet osoby, które można byłoby podejrzewać o zdrowy rozsądek, w końcówce go nie zachowują. Łączą się w pary, informują o poczętych dzieciach, zaręczają się (chyba x 3),dostają zgody na ubieganie się (x 2) i generalnie wybierają się na dwór Cara Rosji w ilości sztuk zbyt wielkiej nawet jak na możliwości władców

Ta gromadka Cash`a jest rozbrajająca :) Bardzo ciepła i zabawna książka do której chętnie nie raz powrócę, choćby po to, by pośmiać się z kapitana krętacza i jego gromadki :) polecam

• Historyczna

Judith A. Lansdowne Zauroczony książę Zobacz więcej