Nie mówcie mi jak mam żyć

Okładka książki Nie mówcie mi jak mam żyć Władysław Kozakiewicz, Michał Pol
Okładka książki Nie mówcie mi jak mam żyć
Władysław KozakiewiczMichał Pol Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
2013-10-24
2013-10-24
sportowcy polscy sport

Okładka książki Szamo. Wszystko, co wiedziałbyś o piłce nożnej, gdyby Cię nie oszukiwano Krzysztof Stanowski, Grzegorz Szamotulski
Szamo. Wszystk... Krzysztof Stanowski...
Okładka książki Wyścig tajemnic Daniel Coyle, Tyler Hamilton
Wyścig tajemnic Daniel Coyle, Tyler...
Okładka książki Zasypany. Życie na zakręcie Paweł Hochstim, Igor Sypniewski, Żelisław Żyżyński
Zasypany. Życi... Paweł Hochstim, Igo...

Bardzo sprawnie się czyta, miejscami wzrusza, miejscami rozbawia. Z powodu mojego młodego wieku, jest to pewna podróż w przeszłość. Polecam!

Lekka, swojska i wypełniona ogromną liczbą ciekawych anegdot ze świata sportu oraz realiów życia w Polsce lat 70tych i 80tych.

Lektura lekka choć Władkowi nie było lekko / zwłaszcza w dzieciństwie /. Łatwa, choć ,,Kozie" do sukcesu potrzebna była ciężka praca. Przyjemna o tak gdy pokazał ruskim ,,wała" i zdobył olimpijskie złoto w jaskini lwa.

W moim odczuciu najlepsza książka biograficzna/autobiograficzna jaką czytałam.

W moim odczuciu najlepsza książka biograficzna/autobiograficzna jaką czytałam.

Książka kozacka. O Kozakiewiczu usłyszałem w rapowym kawałku Dwóch Sławów "O sportowcu". Od razu poprosiłem o tę książę, ponieważ jako lekkoatleta chciałem przeczytać biografię innego lekkoatlety. Byłem zachwycony, że w końcu
nie jest to historia o piłkarzu czy bokserze, bo głównie takie pozycje widziałem na sklepowych półkach. Byłem więc bardzo pozytywnie nastawiony do tej pozycji i szczerze się nie zawiodłem. Pozytywna osoba Kozakiewicza która jest opisana w humorystyczny, ale i poważny sposób ukazuje go jako osobę walczącą o swoje, czujemy do niego przez to niesamowitą sympatię i pewną dozę uznania go jako autorytet. Ponadto czułem tę PRLowski klimat, co wydaje mi się w niej odgrywać też całkiem ważną rolę, a historię o tym jak Kozakiewicz zanosił kwiaty nauczycielce, zapamiętam do końca życia ;)

Bardzo zabawna książka, mnóstwo ciekawych historii z życia Pana Kozakiewicza.

Bardzo zabawna książka, mnóstwo ciekawych historii z życia Pana Kozakiewicza.

Opis realiów komunistycznego Państwa Polskiego i ciężkiego życia w tamtych czasach. Czasach gdzie wszystko było rozkradane a polak przyzwyczajony do "dojenia" państwa i "smarowania" aby coś załatwić.
Piękny opis jak to wszystko się odbywało i jak idiotycznie władza postępowała.

Piękny opis jak to wszystko się odbywało i jak idiotycznie władza postępowała.

Najlepsza biografia jaką czytałem, pewne anegdoty w niej zawarte przytaczałem już wiele razy

WArto przeczytać, bardzo szczera, prawdziwa.

WArto przeczytać, bardzo szczera, prawdziwa.

Dobrze napisane, ciekawe wydarzenia, których nie znałem

Dobrze napisane, ciekawe wydarzenia, których nie znałem

• Sport
  • Biografie
  • Biografia

Dodaj cytat z książki Nie mówcie mi jak mam żyć