Nie mówcie mi jak mam żyć

Władysław KozakiewiczMichał Pol Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
sportowcy polscy sport
biografia, autobiografia, pamiętnik
sportowcy polscy sport

Lektura lekka choć Władkowi nie było lekko / zwłaszcza w dzieciństwie /. Łatwa, choć ,,Kozie" do sukcesu potrzebna była ciężka praca. Przyjemna o tak gdy pokazał ruskim ,,wała" i zdobył olimpijskie złoto w jaskini lwa.

W moim odczuciu najlepsza książka biograficzna/autobiograficzna jaką czytałam.

Książka kozacka. O Kozakiewiczu usłyszałem w rapowym kawałku Dwóch Sławów "O sportowcu". Od razu poprosiłem o tę książę, ponieważ jako lekkoatleta chciałem przeczytać biografię innego lekkoatlety. Byłem zachwycony, że w końcu
nie jest to historia o piłkarzu czy bokserze, bo głównie takie pozycje widziałem na sklepowych półkach. Byłem więc bardzo pozytywnie nastawiony do...

Bardzo zabawna książka, mnóstwo ciekawych historii z życia Pana Kozakiewicza.

Opis realiów komunistycznego Państwa Polskiego i ciężkiego życia w tamtych czasach. Czasach gdzie wszystko było rozkradane a polak przyzwyczajony do "dojenia" państwa i "smarowania" aby coś załatwić.
Piękny opis jak to wszystko się odbywało i jak idiotycznie władza postępowała.

Najlepsza biografia jaką czytałem, pewne anegdoty w niej zawarte przytaczałem już wiele razy

WArto przeczytać, bardzo szczera, prawdziwa.

Przeciekawa, pouczająca, prześmieszna, mądra... I tak dalej. Władysław Kozakiewicz, zwłaszcza biorąc pod uwagę czasy, w których musiał żyć i uprawiać sport, jest człowiekiem sukcesu. Książka nie jest jednak dla niego pretekstem do przechwałek. Spokojnie i rzeczowo opowiada swoją historię, wspomina przepiękną karierę i zmagania z komunizmem, zmiennym szczęściem, czy...

Książa nie tylko o życiu mistrza olimpijskiego ale także o życiu zwykłego człowieka który musiał przeskakiwać nie tylko belkę na skoczni ale wiele płotek na swojej drodze by osiągnąć sukces. Książa jest napisana w taki sposób że nie zauważa się "połykania" stron, jest w niej pełno humoru, absurdu PRL-u ale i chwil smutnych dla naszego bohatera. Moim zdaniem pozycja...

Tej książki się nie czyta, ją się chłonie! :)

Dyskusje

• Sport
  • 2014
  • Biografie
  • Biografia
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Nie mówcie mi jak mam żyć