Nantas

Zygmunt Niedźwiecki
Lissner Studio
literatura piękna
Zygmunt Niedźwiecki

Zola zachwyca autentycznością, bogactwem języka, a zarazem prostotą przekazu, która dla mnie jest jego największą... siłą.

Po raz pierwszy "Nantas" został wydany we Francji w roku 1889. Co takiego się dzieje, kiedy ciężka praca i samozaparcie nie są wystarczające, by przeżyć, a do naszych drzwi puka przypadek? Na to pytanie stara się udzielić odpowiedzi Zola w "Nantas".

Bohater z głodu postanawia skorzystać z ożenienia się za pieniądze.

• Audiobooki
  • Przeczytane w 2019