Arabski narzeczony

Okładka książki Arabski narzeczony Tanya Valko
Okładka książki Arabski narzeczony
Tanya Valko Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Saga Arabska (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Saga Arabska (tom 1)
Ringier Axel Springer Polska
2013-10-07
2013-10-07
romans saga arabska

Czytadło i tyle.

Czytadło i tyle.

No, cóż... Dziwna pozycja, po którą zapewne zniechęcona negatywnymi opiniami czytelników nigdy bym nie sięgnęła, gdybym nie dostała wszystkich części w prezencie.

Historia stworzona przez autorkę wciąga.
Jest głupkowata jak mało co, ale wciąga, bo czyta sie bardzo lekko z prostego powodu - trudno uwierzyć w te wszystkie katastrofy, które spotkały Dorotę i przez to zupełnie nie da się w nie wczuć.
Takie rzeczy oczywiście się zdarzają, ale nie jednej "przykładowej" rodzinie arabskiej.
Jeżeli ktoś szuka w książkach gwałtów, stosunków kazirodczych, okropnych teściowych, brutalnych scen przemocy w rodzinie, sprzedaży żon, molestowania dzieci, agresywnych mężów, fanatyków religijnych, zarażonych AIDS przez akt seksualny z czarnoskórym niewolnikiem w wieku 12 lat i tej samej płci, stosunków ze zwierzętami, poronień dzieci z gwałtu przez niepełnosprawnego spowodowanych innym gwałtem, i wiele więcej to po co sięgać po książki o mafii?
Wszystko w obrębie tej jednej rodzinki!
W pewnym momencie to wszystko zaczęło być wręcz groteskowe i przypominać czarną komedię.
Wiadomo już od pierwszych rozdziałów, że wszystkie nieszczęścia świata spadną na naszą familię libijską, co książkę czyni mega nieprawdopodobną.

Czyta się lekko i wciągająco, ale raczej jednak sama nie polecam...
Chyba że ktoś ma ochotę na bardzo propagandowy stosunek do Arabów w formie książkowej "Mody na sukces" albo "Dynastii".

Mam nadzieję, że nikt nigdy nie nabierze przez tą książkę złego stosunku do wyznawców islamu...

Historia stworzona przez autorkę wciąga.

nie zgadzam się że wypuszczając tą serię naciągają ludzi. Każdy kto wcześniej przeczytał książki Tany Valko wiedział po opisie że to ta sama książka. Cena 129 zł za wszystkie książki nie jest w sumie taką straszną kwotą. 4 tomy Tany, kosztują 141zł, i nie przeszkadza mi, że zostały podzielone na 20 części. W sumie autorka musiała wydać zgodę.

Książka o dosyć ciekawej tematyce, jednak moim zdaniem niezbyt warta przeczytania. No nie zachwyca.

Zachęcona reklamą kupiłam trzy pierwsze części (z dwudziestu) tej serii i jestem zbulwersowana tym, co zrobił wydawca. Mianowicie to nie jest żaden "Arabski Narzeczony" i kolejne części "Zdrada" i "W Trypolisie", tylko każda z nich to 1/5 cz. książki pt. "Arabska Żona". Po prostu wydawca zmienił tytuły książek, podzielił serię 4 książek (tj. Arabska Żona, Arabska Córka, Arabska Krew i Arabska Księżniczka)na 20 części i sprzedaje jako inne powieści Tanya'i Valko. Tyle, że 1 gruba książka (ok.500 stron) pod pierwotnym tytułem kosztowała ok 30zł, a ta sama treść podzielona w odcinkach prawdopodobnie 5, pod zmienionymi tytułami i w dodatku ze zmienioną okładką w celu jeszcze bardziej perfidnego wprowadzenia czytelnika w błąd, kosztować będzie 10zł za sztukę. Wróć - pierwsza broszurka była za 99 gr. Uważajcie więc drodzy czytelnicy, bo jeśli nową serię kupią Ci, którzy już tę sagę znają, to będą rozczarowani. Tym oto sposobem mam na półce serię "Arabską" składającą się z 4 oryginalnych części i napoczętą kolekcję podzielonej na broszurki serii "Arabskiej". Nie dajcie się oszukać drodzy czytelnicy.

W mojej ocenie jest to oszustwo. Jestem więc zbulwersowana metodą działania wydawcy, poniżej pasa, jednak skuteczną. Bądź co bądź wydawca wyciągnął ode mnie kasę podszywając stare książki pod nowe tytuły. Jednak drogi wydawco to działanie jest krótkowzroczne, bo więcej się już nie spotkamy...

Ciekawa, współczesna opowieść o nastolatce, która pod wpływem silnego uczucia miłości za sprawą jednej namiętnej nocy musi stawić czoła dorosłości i ciężkiemu- czasem wcale nie barwnemu życiu.

Książkę przeczytałam jednym tchem "od dechy do dechy".
Polecam.

Książkę przeczytałam jednym tchem "od dechy do dechy".
Polecam.

• Obyczajowe
  • Romans
  • Kkk
  • Sprzedam
  • Sagi

Dodaj cytat z książki Arabski narzeczony