Esesman i Żydówka

Trochę infantylna, ale przeczytałam w jeden wieczór. Romansidło wojenne.

Wciąga, trochę nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności. Historia oparta na faktach.

Nie wiem czy, to przez to że, przeczytałam już kilka tego typu książek, ale ta nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Pomijając ślady II wojny światowej, tego nie można oceniać. Historia naszych głównych bohaterów nie urzekła mnie na tyle na ile powinna.
Momentami przeciągnięta, nurząca. Odnoszę wrażenie że, autor zbyt wiele chciał wrzucić do tej i tak już mocno...

Dobra książka, osadzona w II wojnie światowej, bardzo przyjemnie się czyta, z zaciekawieniem

Na półkach: , , , ,

Piękna ,wzruszająca opowieść w czasie II wojny światowej o Deborze ,oraz esesmanie ,który staje na jej drodze podczas ucieczki.Warta przeczytania.

Genialna, przeczytałam całą jednym tchem do późnej nocy, ale nie mogłam się oderwać

Przeczytałam i nie żałuję. Bardzo ciekawa opowieść. Zakończenie szczególnie wzruszyło.

Ja się nastawiłam na to że ta książka z prawdą historyczną będzie miała mało wspólnego. Nie pomyliłam się. Sama fabuła jednak do mnie trafia i jest to pozycja dobra do poczytania, o ile gustuje się w romansach.

Ta książka dla mnie to połączenie słabego paradokumentu w stylu "Trudne sprawy" i harlequina pisanego przez początkującego adepta literatury. To widać m.in. po nierealnych zbiegach okoliczności, po jakie autorka sięgała, aby pchnąć akcję na "właściwe tory". Dla mnie ten zabieg sprawił, że fabuła zamieniła się w groteskę i gdyby na ostatnich stronach książki Debora wygrała...

Hmm... w książce zastosowano mieszaną narrację, co jest kuszące gdy się jest autorem (wiem ;) ), ale jest to niestety pójście po najmniejszej linii oporu i to jest duży minus moim zdaniem. Bohaterowie są jak dla mnie też w sumie trochę za bardzo schematyczni i przewidywalni. Ale ogólnie to mi się dobrze czytało, jest wciągająca i dosyć ciekawa, chociaż jednocześnie trochę...

Dyskusje

1 848