Esesman i Żydówka

Książka przedstawia historię dwójki zakochanych, których gdyby nie wojna drogi by się nie przecieły. Historia oparta na faktach. Pokazuje moc miłości i moc wartości, jakie drzemią w człowieku wobec trudnego czasu, jakim okazała się wojna.

Książka ogólnie dobra. Najpierw przeczytałam "zaniemówienie", które mnie rozczarowało i byłam dość negatywnie nastawiona do tej książki, ale ta wybroniła się świetnie. Historia ciekawa, wciągająca. Myślę, że ilość wątków jakie pojawiają się tej książce mogłaby ze spokojem wystarczyć na stworzenie objętościowo większej książki. Po tej literaturze mam niedosyt co informacyjny...

Najpierw Ona pomogła Jemu - później On Jej...Trudne czasy II WŚ. Dobry człowiek po prostu pozostaje sobą i jest wierny swoim zasadom nawet jeśli wykonuje rozkazy z którymi sie nie zgadza.

Miła, lekka, dla kobiet wrażliwych jak najbardziej. Pozdrawiam wszystkich, którzy chcieli rzucić czytanie, ale jednak dali szansę i nie żałują , jak ja! :)

Niesamowite losy Żydowskiej dziewczyny, które pokazują jak miłość pomaga zwalczyć wszelkie bariery. Uświadamia również, że warto doceniać to co się ma i nie tracić czasu na "glupoty".

Niezwykła historia, opowiadająca o zakochaniu w ciężkich czasach.

Romans w czasach II wojny światowej pomiędzy esesmanem - Brunem Kramerem, a żydówką - Deborą Singer. Wbrew zasadą jakie panują, ich uczucie kwitnie. Końcówka naprawdę bardzo wzruszająca.

Choć nie jest to najlepsza książka z "czasów wojny" jakie przeczytałam, to polecam zapoznać się z nią nawet ze względu na...

Ta książka wbija w fotel - piękna historia, która pozwala zapomnieć o Bożym świecie :)

Dość ciekawa, dobrze się czyta.
Choć momentami wyobraźnia autorkę zbyt wysoko ponosi :)

Przepiękna opowieść

Piękna książka która długo 'siedzi' z tyłu głowy. Historia oficera SS który wbrew swoim przekonaniom i zasadom zakochuje się w Żydówce która uratowała mu uprzednio życie. Ich losy potoczą się inaczej niż losy bohaterów tego typu historii, polecam z całego serca żeby zapoznać się z nią osobiście.

Dyskusje

1 667