Orzeł niezłomny. Polska i Polacy w II wojnie światowej

historia
Jan Szkudliński
Historia [Rebis]
II wojna światowa

Bardzo fajna książka, ale dla czytelników zagranicznych, cała masa informacji o historii Polski opisane w wielkim skrócie

str.782
Przeogromna ilość materiału historycznego, dotyczącej Polski w czasie II wojny światowej.
Książka pisana jest pod czytelnika nie urodzonego w Polsce, ani z nią nie związany.
Dlatego obszerność tej książki jest dla mnie zrozumiała.

Całkiem dobra książka historyczna.
Jedynym "ale" jest chyba natłok masy informacji, która może przerażać nie-historyków. Ale język w jakim jest napisana - jest bardzo dostępny.

Do książki podchodziłem ze sporymi nadziejami - i przyznać muszę, że tak przez 460 stron utwierdzałem się w pozytywnej ocenie książki. Ale do czasu...

Po kolei.
Autorka - Angielka z polskimi korzeniami - postanowiła przedstawić dzieje Polski i Polaków podczas II wojny światowej. W pierwszych dwóch rozdziałach przedstawiła odrodzenie Polski po I wojnie światowej i jej...

Mam mieszane uczucia co do tej pozycji, bo z jednej strony jest to kopalnia wiedzy historycznej, tej powszechnie znanej jak i tej trochę mniej, jak np. stosunki polityczne panujące między wielką trójką , Churchill, Roosevelt, Stalin, a polskimi władzami na uchodźstwie.Można dowiedzieć się jak bardzo Mocarstwa USA czy UK bały się Stalina, jak silna byłą propaganda...

• Chcę w prezencie
  • Historia
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Czekają by je przeczytać
  • Druga Wojna Światowa