Ja Klaudiusz. Klaudiusz i Messalina

2008-01-01
Stefan Essmanowski
Rzym cesarstwo Klaudiusz Kaligula starożytność Messalina

znakomite

Cała dylogia jest rewelacyjna.Osoba cesarza Klaudiusza była przez bardzo długi czas była zapomniana, a dzięki powieści Roberta Gravesa powrócił na karty historii zupełnie zasłużenie. Autor w świetnym stylu pseudoautobiografii ukazuje losy dynastii julisjko-klaudyjskiej. Bardzo podobała mi się narracja z perspektywy samego Klaudiusza. Postaci w powieścii są wyraziste,...

Bardzo dobra powieść historyczna. Przedstawia niesamowity świat intryg z czasów Klaudiusza.

Tak samo niesamowita jak pierwsza cześć, tylko teraz Klaudiusz jest cesarzem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ta podobnie jak jej poprzedniczka zawiera wiele ciekawych i wciągających fragmentów zarówno historycznych jak i fikcyjnych. Sprawa ,że można przy niej się pośmiać ale i momentami popłakać.

• Chcę w prezencie
  • Powieść historyczna