Ja Klaudiusz. Klaudiusz i Messalina

2008-01-01
2006-11-17
Stefan Essmanowski
Rzym cesarstwo Klaudiusz Kaligula starożytność Messalina

Cała dylogia jest rewelacyjna.Osoba cesarza Klaudiusza była przez bardzo długi czas była zapomniana, a dzięki powieści Roberta Gravesa powrócił na karty historii zupełnie zasłużenie. Autor w świetnym stylu pseudoautobiografii ukazuje losy dynastii julisjko-klaudyjskiej. Bardzo podobała mi się narracja z perspektywy samego Klaudiusza. Postaci w powieścii są wyraziste, plastyczne, bardzo ludzkie. Jednocześnie jest to doskonała rozprawa o metodach prowadzenia polityki, a także o złośliwości losu.

Książka ta podobnie jak jej poprzedniczka zawiera wiele ciekawych i wciągających fragmentów zarówno historycznych jak i fikcyjnych. Sprawa ,że można przy niej się pośmiać ale i momentami popłakać.

Tak samo niesamowita jak pierwsza cześć, tylko teraz Klaudiusz jest cesarzem.

Tak samo niesamowita jak pierwsza cześć, tylko teraz Klaudiusz jest cesarzem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra powieść historyczna. Przedstawia niesamowity świat intryg z czasów Klaudiusza.

znakomite

znakomite