Presja

Mark Billingham Wydawnictwo: G+J Cykl: Tom Thorne (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Good as Dead
Robert P. Lipski
G+J
Good as Dead
Tom Thorne (tom 10)
kryminał, sensacja, thriller
Robert P. Lipski

Początek mnie trochę nudził, ale potem się rozkręciło. Ciekawy rozwój wypadków i niespodziewane fakty, które zostają odkryte. Jednak to za mało, aby książkę nazwać bardzo dobrą. Brakowało mi napięcia, tej chwili w której serce zamiera z przerażenia.

Dziesiąty tom przygód Tom'a Thorne'a, który czytało się tak, jakby to była krótka historyjka na jeden wieczór.
Rewelacyjny klimat, dobry temat, lekkie pióro. Ewidentnie jedna z lepszych pozycji tego autora.
Do końca serii wydane w Polsce zostały 3 tomy, liczę na to, że będą równie wciągające jak "Presja" :)

Na półkach: , , , ,

Zaskakujący, rewelacyjny thriller nie mogłam oczu oderwać od książki, tak wciąga, że czyta się szybko trzyma w mocnym napięciu.
Doskonały naprawdę genialny warto przeczytać!!!
Polecam!!!!

Detektyw sierżant Tom Thorne zostaje wezwany do kolejnej akcji, którą musi osobiście poprowadzić. Arabski sklepikarz więzi sierżant Helen Weeks i przypadkowego mężczyznę w swoim sklepie. Domaga się rozmowy z sierżantem Tomem Thornem. Detektyw Thorne po przyjeździe na miejsce dowiaduje się, że ma zbadać jeszcze raz sprawę samobójstwa syna porywacza. Zrozpaczony ojciec nie...

Jak to kryminał, szybko się czyta, wciąga, żadnych większych przemyśleń nie ma.

Książka zaczyna się spokojnie. Policjantka Helen Weeks robi poranne zakupy w tym co zawsze małym sklepiku. Chwilę później ona i jeszcze jeden klient zostają zakładnikami właściciela sklepu. Wybrał tak ryzykowne posunięcie, by zostać w końcu potraktowany poważnie. Kilka miesięcy temu jego syn trafił do więzienia, gdzie niedawno popełnił samobójstwo. Sklepikarz twierdzi, że...

Pierwszy raz miałam w ręku tego autora. Fabuła bardzo dobrze przemyślana. Trzyma w napięciu i z zapartym tchem czeka się na więcej.
Detektyw Thorne musi rozwiązazać śmierć pewnego nastolatka, dzięki której uratuje zakładników sklepikarza a jednocześnie ojca nieżyjącego chłopca.
Bardzo zawiła ale też ekscytująca fabuła. Czas tutaj jest najważniejszy ciekawe czy go wystarczy...

Mark Billingham otrzymał wiele nagród za swój cykl o detektywie, który musiał rozwiązać niejedną zagadkę.

Dzień zapowiadał się normalnie. Nic nie zwiastowało zbliżającej się tragedii. Jednak właściciel sklepu miał inne plany. Pod przymusem wyprosił ze sklepu młodocianych klientów, którzy nie chcieli zapłacić za swoje zakupy. Następnie zamknął drzwi na klucz. W środku...

Dyskusje

• 2014