Kawa dla kota

Okładka książki Kawa dla kota Agnieszka Tyszka
Okładka książki Kawa dla kota
Agnieszka Tyszka Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Nela Solińska (tom 2) Seria: Seria w kratkę literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nela Solińska (tom 2)
Seria w kratkę
Nasza Księgarnia
2013-08-14
2013-08-14

Historia nie jest szczególnie oryginalna, ukazuje dość powszechnie nastoletnie problemy, ale jest przyjemna w odbiorze, wielowątkowa. Ogromną zaletą książki są nawiązania do Mowy kwiatów - świetny pomysł!

Jaka to jest cudowna opowieść dla młodzieży, ale również dla dzieci tak od 11 lat. Cudowne perypetie Neli wraz z trzema kotami, swoją rodzinką i pewną dziewczynką. Koniecznie trzeba się zapoznać. Fantastyczne chwile z książką, która sprawi, że nawet się uśmiechniecie w ten trudny dla wszystkich czas. Prezentujcie swoim dzieciom i usiądźcie również do tej książki jako dorośli. Polecam !!!

Jak byłam młodsza uwielbiałam serię Agnieszki Tyszki pod tytułem: ,,Zosia z ulicy kociej".
Później zdecydowałam się na zakup tej oto książki i jestem bardzo zadowolona. Zawsze podobał mi się sposób w jaki pisze Agnieszka. Polecam, bo bardzo przyjemna książka.

„Kawa dla Kota” - Agnieszka Tyszka, to kontynuacja książki „M jak dżeM”.
„Bez przesady - mruknął chłopak - to tylko słabiutkie latte. Wiesz, taka tam kawa ... Mało kawy, dużo mleka”.
Proszę państwa, i co my tutaj mamy?. No mamy, czternaście lat ... i skomplikowane życie. Można by rzec, kobiety z przeszłością i ... rodzina z przyszłością. No bo, jest dwóch ojców, małe dziecko nr 1 to, siostra, nr 2, to taka niby przyszywana siostra. Są życiowe problemy, jest pierwsze zauroczenie, jest wewnętrzna zmiana osobowości. Jest dziwny świat dorosłych, którzy chyba są kompletnie nieodpowiedzialni.
„Pozwól pokolorować swoje myśli”. Historia Neli, doda Ci otuchy, skłoni do refleksji. Nie znajdziesz tutaj banalnego sentymentu a dostaniesz mądrą i ciepła opowieść.
Czytasz i jednocześnie płaczesz i śmiejesz się wraz z główną bohaterką. W pewnym momencie, nawet chcesz jej pomoc, prawie wyrywasz się z fotela i biegniesz na pomoc ..., chcesz doradzić, porozmawiać ..., ale to tylko książka. Książka z brutalną rzeczywistością, bo masz wrażenie, ze bardzo dobrze znasz uczucia Neli i doskonale ją rozumiesz.
Serdecznie polecam nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych. Piękne słowa, dużo dziwnych i trudnych rodzicielskich sytuacji.

„Kawa dla Kota” - Agnieszka Tyszka, to kontynuacja książki „M jak dżeM”.

„Kawa dla kota” jest porywającą książką, opowiadającą o zwykłym życiu czternastolatki z paroma problemami. No, może z paroma, ale całkiem dużymi! Czytając ją, będziecie śmiać się do łez i smucić się razem z Nelą – główną bohaterką. Jak sądzę, będzie ona interesująca również dla wielbicieli kotów, ponieważ będzie ich tam aż trzech! A trzeci... Bardzo lubi kawę.
„ - Bez przesady – mruknął chłopak – To tylko słabiutka latte. Wiesz, taka tam kawa... Mało kawy, dużo mleka...”

„ - Bez...

Książka przeciętna, młodzieżówka jakich wiele. Szybko, przyjemnie się czyta, nie ma jednak specjalnego polotu ani oryginalności. Na jedno popołudnie,w celu odmóżdżenia ;)

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ czytałam pierwszą część-M jak dżeM. Znów przedstawione są perypetie Neli. Są i pierwsze zakochania.. Ogólnie bardzo ciekawa i dobra na deszczowy wieczór :)

Przeczytana latem, bardzo pasuje :>

Przeczytana latem, bardzo pasuje :>

"Pozwól pokolorować swoje myśli"

Druga część przygód Neli nadal jest pełna zabawnych sytuacji, ciekawych postaci. Czyta się ją jednym tchem. Lekka, przyjemna, w sam raz na lato.

"Pozwól pokolorować swoje myśli"

Bardzo miła i lekka książka. W fabułę można się bardzo wciągnąć, bo jest ciekawa, ale nie przytłaczająca. Z Nelą bardzo łatwo jest się utożsamić, gdyż jest ona po prostu zwykłą nastolatką, która ma podobne problemy do naszych. Polecam!

• Seria ze sprężynką
  • Dzieciństwo