Podzielone królestwo. Dobry wiatr.

Okładka książki Podzielone królestwo. Dobry wiatr. Gary Chalk, Allan Frewin Jones
Okładka książki Podzielone królestwo. Dobry wiatr.
Gary ChalkAllan Frewin Jones Wydawnictwo: Papilon Cykl: Podzielone królestwo (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Podzielone królestwo (tom 2)
Fair Wind to Widdershins
Papilon
2013-01-31
2013-01-31
Paulina Kielan
legenda fantastyka przygoda

Okładka książki Podzielone królestwo. Sargassowe Niebo Gary Chalk, Allan Frewin Jones
Okładka książki Podzielone królestwo. Pełny krąg Gary Chalk, Allan Frewin Jones
Podzielone kró... Gary Chalk, Allan F...
Okładka książki Podzielone królestwo. Lodowe wrota Gary Chalk, Allan Frewin Jones
Podzielone kró... Gary Chalk, Allan F...
Okładka książki Podzielone królestwo. Jaskółcze gniazdo w ogniu Gary Chalk, Allan Frewin Jones
Podzielone kró... Gary Chalk, Allan F...

Na dzisiejszym rynku wydawniczym pojawia się wiele książek dla dzieci, wybór jest ogromny, jednak bajka bajce jest nie równa. A jak wybrać tą idealną, czym powinna się ona wyróżnić? Dziś chciałabym Wam przedstawić bardzo ciekawą serię, która z pewnością ma wiele zalet!

Legendy mówią, że dawno, dawno temu istniał w przestrzeni jeden okrągły świat, którym rządziła rada sześciu borsuczych mędrców. Legendy mówią też o wielkim wybuchu który podzielił świat na wiele archipelagów, które to utworzyły odrębne królestwa. Nie każdy w to wierzy jednak Drepcik Wytrwałek, wędrowróżka Esmeralda Bystrosopa, oraz Czarek Świstała jak najbardziej i dlatego podjęli się wyzwania odnalezienia borsuczych koron. Niestety nie tylko oni pragną odnaleźć korony, piraci pod dowództwem kapitana Gryzozgryza zrobią wszystko by korony trafiły w ich ręce. I tak oto zaczyna się wyścig z czasem a przede wszystkim wielka przygoda.

„Podzielone królestwo. Dobry wiatr” to drugi tom przygód dla dzieci w wieku 7 – 11 lat. I chociaż nie czytałam pierwszego tomu, to już na samym początku zostajemy wprowadzeni w świat stworzony przez autorów. A świat ten jest naprawdę niezwykły, malowniczy, tajemniczy, pełen niezwykłych rzeczy. Podobnie jak bohaterowie, którzy rządni przygód nie poddają się przeciwnością losu. Jednak to co najbardziej zachwyca to język jakim posługują się autorzy – jest on bardzo sugestywny i plastyczny a przy tym na tyle prosty by najmniejsze dzieci świetnie go rozumiały.

„Podzielone królestwo. Dobry wiatr” Allana Jonesa oraz Gary Chalka to bardzo ciekawa bajka pełna przygód. Książka nie tylko pobudza wyobraźnię, ale uczy też że dobro popłaca. Bo bohaterowie często stają przed trudnymi wyborami ale zawsze wiedzą jak należy postąpić. Tak więc książka nie tylko wciąga nas w ten niezwykły świat ale też pokazuje że zwycięstwo lepiej smakuje, kiedy gra się uczciwie.

"Sześć koron borsuczych, pradawna potęga,
Komu moc pisana, niech po moc ich sięga."

Polecam, świetna książka!

Allan Frewin Jones to autor kilkutomowej serii o bohaterach, którzy wyruszają na poszukiwanie 6 borsuczych koron. Gary Chalk z kolei zilustrował te pozycje.

Drepcik, Czarek i Esmeralda nadal uciekali przed piratami, którzy podążali ich tropem. Byli już bardzo blisko nich, nie wiedzieli, czy uda im się uciec. Mieli już ze sobą jedną borsuczą koronę i klucz. Esmeralda chciała dotrzeć do swojej ciotki Reginy, która miała udzielić im pomocy. Na miejscu jednak gorzko się rozczarowali i musieli płynąć dalej...

Już pierwszy tom tej serii bardzo mnie zainteresował. Bez większej zwłoki więc zabrałam się za czytanie kolejnych tomów, które mi się niesamowicie podobają. Fabuła jest ciekawa, bohaterowie muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu. Zawsze czeka na nich wiele przygód, z których powinni wyjść zwycięsko. Niesamowicie wciąga!

Bardzo cieszę się, że mam okazję zapoznać się z tą serią. Bardzo lubię takie książki, w których bohaterowie wyruszają na poszukiwanie zaginionych przedmiotów. Jak może pamiętacie cała seria ,,Pasu Deltory" też mnie niesamowicie zachwyciła. Z ,,Podzielonym królestwem" jest podobnie. Dlatego też już za chwilę idę zapoznawać się z dalszymi przygodami głównych bohaterów.

Książki nie są zbyt obszerne, mają około 170 stron, więc ich lektura nie zajmuje wiele czasu. Dodatkowo duża czcionka znacznie ułatwia i przyśpiesza czytanie. Przez niespełna godzinę czasu można miło spędzić czas z bohaterami tej serii. Obecnie na polskim rynku znajdują się już 4 tomy, jestem ich bardzo ciekawa.

Seria przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7-11 lat. W wielu krajach stała się bestsellerem. Wcale się temu nie dziwię, gdyż jest naprawdę warta uwagi czytelnika. Warto wspomnieć także o kilku ilustracjach autorstwa Gary'ego Chalka, które zachwycą niejednego czytelnika. Są wykonane w odcieniach szarości, jednak bardzo mi się podobają.

,,Podzielone królestwo. Dobry wiatr" to drugi tom serii, która bardzo mi się podoba. Pomimo tego, że jestem już starsza od przewidywanego wieku książeczka bardzo mi się podoba. Uwielbiam takie fantastyczne pozycje z piratami!

Moja ocena: 5,5/6

2034

Tym razem chciałabym Wam pokazać cykl książeczek dla dzieci i młodzieży, które otrzymał pod choinkę mój 11-letni syn i bardzo mu one przypadły do gustu, a i mnie się spodobały.

Drepcik Wytrwałek, wędrowróżka Esmeralda Bystrostopa, Cezary Świstała czy też kapitan Gryzłozgryz to nieliczni z bohaterów, ktorych poznacie podczas lektury cyklu "Kronik Podzielonego Królestwa". Niezwykle barwne i oryginalne postacie przeżywają równie niezwykłe przygody, które wprawią Was w zdziwienie i wywołaja uśmiech na waszych twarzach.

Drepcik Wytrwałek mieszka sobie spokojnie w domku przy ulicy Latarników. Po powrocie z pracy lubi wypić sobie kubek herbaty kapuścianej. Jednak tym razem wędrowróżka Esmeralda wywraca spokojne życie jeżyka do góry nogami, pojawiając się w nim. Prosi Drepcika o pomoc w odnalezieniu zaginionych borsuczych koron z legendy. Wytrwałek rusza za Esmeraldą w poszukiwaniu przygody.
Bohaterów ścigają piraci, z kapitanem Gryzozgryzem na czele. W odszukaniu koron pomaga jeżykowi, Cezary Świstała i ciotka Regina Jasnokolczasta. Jak sobie poradzą w opresjach? Czy uda im się odnaleźć zaginione korony?

W drugim tomie, Drepcik Wytrwałek wyruszy na poszukiwania żelaznej korony. Nic nie jest w stanie powstrzymać naszego małego bohatera, a tym bardziej, kiedy rusza z przyjaciółmi. Nie straszne im burze i opresje. W trzecim tomie, Drepcik Wytrwałek, z Esmeraldą i Cezarym, będą przeczesywać siedemset nieboskłonów w poszukiwaniu jaskółczego gniazda Feniksa. Czeka ich krwawa podniebna bitwa i kolejne potyczki z piratami.

Legendy mówią, że kiedyś, dawno temu, cały nasz świat pływał w powietrzu jak piłka i był rządzony przez mądrego władcę. Jednak pewnego dnia nastąpił wielki wybuch i świat został rozbity na tysiące kawałków, małych wysepek dryfujących w kosmosie. Władca widząc, co zrobił, ochronił sześć magicznych koron i umieścił je na sześciu statkach, licząc, że kiedyś... ktoś... pozbiera rozbite królestwo w całość. Kto będzie śmiałkiem, któremu się uda scalić świat? Przekonajcie się sami! Pasjonujące przygody przed Wami!

"Podzielone Królestwo" to seria niezwykle ciekawych i oryginalnych ksiażeczek przygodowych dla dzieci i ich rodziców. Gwarantują dobrą zabawę całej rodzinie! To jedne z tych książeczek, które świetnie czyta się wspólnie - bawią i uczą, a przy tym spajają rodzinę. Sympatyczny jeżyk i jego towarzysze budzą sympatię, a ich przygody ciekawość dzieci. Całość jest barwna i napisana prostym, a przy tym plastycznym językiem.
Nam bardzo przypadła do gustu - polecamy :)

tom 2. Czyta się szybko i przyjemnie. Książka ma duże marginesy i odstępy między wierszami. Synowi (7,5 roku) i mi lektura sprawiła przyjemność.
Na całość składa się 6 tomów opowiadających historię odnajdywania koron borsuczych mędrców.

• Własna biblioteczka
  • Do recenzji
  • Od portali i wydawnictw
  • Cykl: Podzielone królestwo
  • Od wydawnictwa
  • Chcę przeczytać, już ją mam

Dodaj cytat z książki Podzielone królestwo. Dobry wiatr.