Polityka między narodami. Walka o potęgę i pokój. Wydanie skrócone.

Hans J. Morgenthau Wydawnictwo: Difin nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Politics among nations. The Struggle for Power and Peace. Brief Edition.
Renata Włoch
Difin
polityka geopolityka narody
Politics among nations. The Struggle for Power and Peace. Brief Edition.
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Renata Włoch
polityka geopolityka narody

Hans J. Morgenthau jest jednym z ojców realizmu politycznego w światowej nauce o stosunkach międzynarodowych. Polityka między narodami była wydawana sześciokrotnie a w Polsce w 2010 r. po 62 latach od pierwszego wydania amerykańskiego. Jednak jej polskie wydanie stanowi wydanie skrócone z 1993 r. będące wersją skróconą i poprawioną oraz uaktualnioną w stosunku do wydania...

Nie ulega wątpliwości, że dzieło, którego autorem jest Hans J. Morgenthau to "lektura obowiązkowa dla naukowców i studentów politologii, stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa oraz wszystkich osób zainteresowanych polityką międzynarodową". Jest to klasyka teorii stosunków międzynarodowych, zawierająca w sobie całą ich istotę - nieustanną walkę o potęgę.

Od wielu lat,...

• 2016 + 2
  • Nauki społeczno-polityczne/Geopolityka/Rosja
  • Realizm
  • Ekonomia / Polityka
  • Myśl polityczna
  • Długie
  • Geopolityka i stosunki mnar

Hans J. Morgenthau Polityka między narodami. Walka o potęgę i pokój. Wydanie skrócone. Zobacz więcej