Julie Kagawa Wydawnictwo: Harlequin fantastyka, fantasy, science fiction
julie kagawa antyutopia fantasy
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
julie kagawa antyutopia fantasy

Drugi tom jest znacznie lepszy od pierwszego, akcja trzyma w napięciu aż do samego końca.

Plus za postać Jackala i jego kapitalne komentarze, he just made my day ;)

Gdyby nie ta idylliczna miłość między Allie i Zeke to książka znacząco by zyskała, ale tempo wydarzeń było tak pełne dynamiki, że ledwie zwracałam uwagę na ochy i achy między tą dwójką.

Ten tom mnie porwał, co prawda była dłuższa przerwa ale uważam że II jest stanowczo lepsza od I- no i kocham postać Szakala :) Jego komentarze docinki i wogóle bardzo ubarwia ten tom :)

Druga część trylogii „Blood of Eden“. Po rozstaniu się z grupą ludzi, z którą podróżowała Allison podąża tropem dręczyciela jej mentora. Krew wzywa krew, także Allison jest w stanie wyczuć, gdzie jej mentor się znajduje. Jednak pewnego dnia staje u rozstaju dróg, ponieważ wyczuwa dwa tropy. Allison decyduje się podążyć za silniejszym i trafia nie na Sarrena, ale na swojego...

Pierwsza część książki mile mnie zaskoczyła. Pewnie, że autorka wykorzystała już znane z innych książek motywy dystopii i elementów paranormalnych, ale jej sposób ukazania świata i ludzi był dość oryginalny i ciekawy. Po pierwsze główna bohaterka książki nie jest jakimś pełnym empatii dziewczęciem, dobrym i wspaniałomyślnym, które za wszelką cenę próbuje uchronić ludzkość...

• Fantasy
  • Wampiry