Niepokonany

Zdzisław Dudek Wydawnictwo: Gall biografia, autobiografia, pamiętnik
Gall
2012-09-01
2012-09-01
II wojna światowa partyzanci patriota patriotyzm

Polecam....wciaga, pokazuje jak przebiegal wrzesien...wojna....czas w 45....jak to odbiera zolnierz,oficer - bez propagandy i wznioslych hasel

Bardzo dobra książka, oparta na faktach, są w niej zamieszczone zdjęcia oraz dokumenty. Jest napisana jak powieść, bardzo przystępnym językiem. Czyta się bardzo szybko i trudno się oderwać:) Porusza tematykę zwykle pomijana przez dzisiejszych historyków i pisarzy.

Bardzo polecam:) jedyny minus (ale to chyba dotyczy większości książek tego typu) to brak szczegółowych map:(

KSIĄŻKI Z NASZYCH PÓŁEK - recenzja VIII
Zdzisław Dudek - Niepokonany

Doskonała książka dla wszystkich, którzy interesują się historią II wojny światowej. Pokazuje w jaki zawiły i dziwny sposób wojna może łączyć i komplikować losy prostych ludzi, niezależnie od wieku czy statusu społecznego oraz jaki nieobliczalny i zaskakujący może być bieg wydarzeń podczas wojennej zawieruchy.

Z zapartym tchem śledzimy losy głównego bohatera, który, jako młody Polak mieszkający na Śląsku, we wrześniu 1939 r., ku swemu przerażeniu, został siłą wcielony do Wehrmachtu. Tak rozpoczyna się długa droga do upragnionej wolności, wiodąca przez obozy szkoleniowe, front wschodni i konspirację AK.

Jest to książka o tym jak wielka siła drzemie w patriotyzmie i jak wiele może poświęcić człowiek by odzyskać wolność, utracony dom i ojczyznę. Możemy też przekonać się o tym w jaki sposób nowe polskie władze traktowały żołnierzy AK i polskich patriotów po 1945 r.

M.J.

KSIĄŻKI Z NASZYCH PÓŁEK - recenzja VIII