Ogród cieni

Virginia Cleo Andrews Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Rodzina Dollangangerów (tom 5) literatura piękna
Garden of Shadows
2013-05-08
1995-01-01
Jerzy Łoziński
Świat Książki
Jerzy Łoziński powieść amerykańska
Garden of Shadows
Rodzina Dollangangerów (tom 5)
literatura piękna
2013-05-08
Jerzy Łoziński
Jerzy Łoziński powieść amerykańska

Oficjalne recenzje i

Testament sumienia

[ 42 ] Link do recenzji

W pełni zgadzam się z wypowiedzią Ewalajny. Książkę jak najbardziej polecam pomimo traumy jaka jest w tej lekturze.

Polecam przeczytać ją jako ostatnią mimo iż powinna rozpoczynać całą serie "Kwiaty na poddaszu". Wyjaśnia i rozwiewa wszelkie wątpliwości lub niejasności co do historii rodziny oraz odpowiada na zasadnicze pytanie- Jak to się mogło wydarzyć? Otóż po przeczytaniu tej książki, zrozumiecie sens czynów babki.

Ostatni tom serii, choć tak naprawdę mogłaby stanowić dodatek do serii. Tym razem cofamy się w czasie i poznajemy historię z perspektywy babci rodzeństwa, która była okrutna i bezwzględna dla czwórki bohaterów. Autorka w tym tomie powraca do przeszłości, by rzucić światło na postać kobiety, która stała się tak okrutna. Czasem, by wyjaśnić pewne sprawy warto zrobić krok w...

Liczba stron: 333
Ocena: 6/10

Ogród Cieni jest ostatnim tomem sagi 'Rodzina Dollangangerów', choć tak naprawdę można by ją nazwać prologiem. W tej części cofamy się na sam początek rodzinnych koszmarów. Jak się okazuje, czasem powrót do przeszłości jest jedynym wyjaśnieniem.

Autorka pozostaje przy narracji pierwszoosobowej, jednak zmiana głównej bohaterki sprawia, że tym...

Zdecydowanie moja ulubiona część. Najsmutniejsza w moim odczuciu i najbardziej warta przeczytania po skończeniu serii, trochę wyjaśnia zaistniałe w pierwszej części zachowania, które teraz wydają się logiczne. Polecam wszystkim fanom tej serii :)

bardzo długo szukałam tej książki aż w końcu udało się.
każdemu kto zaczął przygodę w Foxworth Hall koniecznie musi ją kontynuować, czy w książce są wyjaśnienia czy możemy zrozumieć postępek myślę że tragedia jaka dosięgła tej rodziny nie ma wyjaśnienia prócz tego jak nad ambicja może zniszczyć człowieczeństwo i człowieka oraz jego potomków, wciąż odczuwam brak i żal mi się...

Wspaniała książka, szokująca, która trzyma w napięciu do samego końca. Nie mogę się doczekać aż bedę miała okazję dorwać "Kwiaty na poddaszu". Polecam każdemu, kto lubi emocjonujące historie, które sprawiają, że nie możesz wytrzymać z ciekawości, aby dowiedzieć się, co się stanie w kolejnej części.

Dla mnie to najlepsza część sagi. Autorka powraca do samego początku historii, dziesiątki lat wstecz, a ja kocham takie "stare" klimaty. I ponownie mamy tu świetnie skonstruowaną opowieść, którą pochłania się w ekspresowym tempie. Rewelacja.

Dalsze losy rodzeństwa skrzywdzonego przez matkę.
Gorąco polecam :)

W mojej ocenie można byłoby dodać trochę więcej dramatyzmu kwestii z zamknięciem Alicji w północnym skrzydle i byłoby mega. Ale i tak czytałam z ogromnym zaciekawieniem, tak jak pozostałe:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

2 429