Syrena Record - pierwsza polska wytwórnia fonograficzna

Poland's first recording company : 1904-1939
muzyka
Barbara Dudycz-Hajgiel
muzyka wytwórnia płytowa winyle

Niedawno wpadła mi w ręce opasła monografia autorstwa Tomasza Lerskiego, poświęcona dziejom i wydawniczej działalności pierwszej polskiej – a czwartej na świecie – wytwórni płytowej Syrena Record. Książka robi wrażenie samym swoim wyglądem i blisko dziewięćset stronicową zawartością. Jednak to nie ilość jest tu najważniejsza. Liczą się przede wszystkim bezcenne informacje...

• Muzyczne
  • Warszawa