Listy. Tom II

Okładka książki Listy. Tom II
św. Ambroży z Mediolanu Wydawnictwo: Wydawnictwo M Seria: Mała biblioteka Ojców Kościoła religia
religia
Mała biblioteka Ojców Kościoła
Wydawnictwo M
2012-01-01
2012-01-01

więcej Więcej

Korespondencja Ambrożego stanowi ważną część dorobku Ojców Kościoła. Jest odbiciem działalności duszpasterskiej i społecznej biskupa Mediolanu. Porusza liczne kwestie biblijne i moralne. Niektóre z listów stanowią ważne źródła historyczne.

„Jako biskup, Ambroży zajmował się przede wszystkim duszpasterstwem. Aby sprostać nowej posłudze, pilnie zgłębiał Pismo Święte. Pomocy...

• Religie i mitologie

Dodaj cytat z książki Listy. Tom II