Dwieście lat razem. Część 1. W przedrewolucyjnej Rosji

Aleksandr Sołżenicyn Wydawnictwo: Wektory historia
Двести лет вместе (1795-1995)
Adolf Mayer, Natalia Michalak
Wektory
Rosja historia Rosji Rewolucja październikowa carat imperium rosyjskie Żydzi
Двести лет вместе (1795-1995)
historia
Adolf Mayer, Natalia Michalak
Rosja historia Rosji Rewolucja październikowa carat imperium rosyjskie Żydzi

Czytając potrzebowałam naprawde spokoju. Ogromna masa informacji, kompaktowo, przystępnie - ale dużo. Mimo że jest extremalnie interesująca, drugiej zaraz nie dam rady przeczytać.
Polecana była w jakiś dwóch książkach które czytałam, wiec powzięłam się tematu i nie żałuje.
W porównaniu do Archipelu Gułag Sołżenicyna, bardziej spójne i przystępniejsze do czytania nawet...

Długo zastanawiałam się, czy w odniesieniu do tego dzieła 10 gwiazdek nie będzie najlepszą opinią i rekomendacją. Jak widać, do tej pory żaden z czytelników nie podjął się próby napisania opinii. Pierwszy tom, liczący 395 stron, obejmuje historię stosunków żydowsko-rosyjskich w okresie od końca XVIII w. do 1917 roku. Początkowa data 1795 r. to trzeci rozbiór Polski i...

• Historia
  • Chcę w prezencie