Nierówne boje

Nasza Księgarnia
morze walka sztorm
literatura faktu
morze walka sztorm

Zbiór krótkich (za krótkich), gawędziarsko-historycznych, w większości wojennych opowieści, gdzie wspólnym mianownikiem jest niesymetryczny stosunek sił walczących stron (także np. człowiek-przyroda). Książka wydana niemal czterdzieści lat temu, ówcześnie była nadzwyczaj interesująca. Dzisiaj wszystkie przedstawione w niej zdarzenia są opisane szerzej i głębiej, niektóre...

Książka fascynująca. Wybiera naprawdę ciekawe opisy epizodów z wojen morskich, skupiając się na tych, gdzie jedna strona miała zdecydowaną przewagę. Autor pisze porywająco, literacko, a a całość zdobią świetne ilustracje. Jedyna wada - za krótka!

• historia
  • Monografie i opracowania historyczne
  • II wojna - Pacyfik
  • II wojna - Atlantyk
  • Katastrofy, tragedie
  • Chcę w prezencie

Dodaj cytat z książki Nierówne boje