rozwiń zwiń

Nasza Księgarnia
1988-01-01
1988-01-01
morze walka sztorm

Zbiór krótkich (za krótkich), gawędziarsko-historycznych, w większości wojennych opowieści, gdzie wspólnym mianownikiem jest niesymetryczny stosunek sił walczących stron (także np. człowiek-przyroda). Książka wydana niemal czterdzieści lat temu, ówcześnie była nadzwyczaj interesująca. Dzisiaj wszystkie przedstawione w niej zdarzenia są opisane szerzej i głębiej, niektóre doczekały się samodzielnych monografii. Nierówne boje, w tej chwili, to sympatyczny zbiór zajawek, które mogą dać asumpt do sięgnięcia po owe opracowania.

Książka fascynująca. Wybiera naprawdę ciekawe opisy epizodów z wojen morskich, skupiając się na tych, gdzie jedna strona miała zdecydowaną przewagę. Autor pisze porywająco, literacko, a a całość zdobią świetne ilustracje. Jedyna wada - za krótka!

Dodaj cytat z książki Nierówne boje