7 zasad sukcesu według mistrza Chuang Yao

2013-01-18
2013-01-18
Chiny mądrość chińska sukces

Okładka książki Mowa ciała w miłości Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała w m... Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Głos wiedzy. Droga do wewnętrznego spokoju Janet Mills, Don Miguel Ruiz
Głos wiedzy. D... Janet Mills, Don Mi...
Okładka książki Aktywuj pełną moc mózgu. Cuda i neurobiologia David Perlmutter, Alberto Villoldo
Aktywuj pełną ... David Perlmutter, A...

Niezbędnik każdego,kto chce ze swoim życiem coś zrobić

Niezbędnik każdego,kto chce ze swoim życiem coś zrobić

Na półkach: , , , , , ,

Tytuł : "7 zasad sukcesu według mistrza Chuang Yao"
Autor : Maciej Stawicki
Liczba stron : 144
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

"Zostań swoim mistrzem. Stań się mistrzem w swoim życiu. Odkryj mistrzowski sposób na lepsze życie".

Sukces w swoim życiu chce osiągnąć każdy z nas. Czasami droga do niego jest trudna, z przeciwnościami i często już "na starcie" poddajemy się i rezygnujemy z naszych planów i marzeń.

"7 zasad sukcesu wg. Mistrza Chuang Yao" to mała książeczka opatrzona w środku ciekawymi ilustracjami i historyjkami bohatera, który wraz z Mistrzem Yao, podróżuje po Chinach i uczy się od niego zasad pozwalających osiągnąć mu sukces i szczęście.

Główne zasady, aby osiągnąć szczęście i sukces są opisane w jednej z przypowieści. Jeśli wierzysz w swoje szczęście i będziesz działał wytrwale, łatwiej będzie ci zrealizować swoje plany. Jednak droga do celu jest zazwyczaj bardzo indywidualna i powinniśmy mierzyć do niej własnymi możliwościami i torem.

Każdy kto lubi filozofię i kulturę Dalekiego Wschodu powinien się zapoznać z tym tytułem. Krótkie, zwięzłe historyjki nie zanudzają, ale też nie są wybitnie dobrymi poradami.. Jednakże, jak każda bajka posiadają one morał nad którym warto się chwilę zastanowić.

Czasami warto sięgnąć po jakiś poradnik i poczytać go, choćby z nudów. Może coś wniesie w nasze życie, albo sprawi, że spojrzymy na niektóre sprawy z innej perspektywy. :)

Opinia opublikowana również na moim blogu : http://wiedzminka-ciri.blogspot.com/2013/05/7-zasad-sukcesu-wedug-mistrza-chuang.html

Tytuł : "7 zasad sukcesu według mistrza Chuang Yao"
Autor : Maciej Stawicki
Liczba stron : 144
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Każdy z nas ma jakieś palny, marzenia, każdy chce by w życiu wiodło mu się jak najlepiej, by nic nie stawało mu na drodze. Jednak jak to jest, że jednym wszystko się udaje a innym nie? To jak nasze życie się potoczy zależy tylko od nas, ale żeby osiągnąć sukces należy nie zapomnieć o bardzo ważnych zasadach. I to właśnie o nich jest ta książeczka.

Autor w swojej książce zawarł siedem zasad, których trzeba przestrzegać by osiągnąć sukces w życiu. Zasady te zawarł w przypowieściach. Ponieważ autor od lat „studiuje filozofię Wschodu, dlatego jego opowieść rozgrywa się w dawnych Chinach”.

Wydarzenia rozpoczynają się w świątyni Białego Kwiatu, na Górze Szczęścia, gdzie po wielu trudach i wyrzeczeniach dociera nasz bohater. Pragnie on nauczyć się od Mistrza Yao, jak osiągnąć sukces w życiu, pragnie on „prawdziwej wiedzy”. I tak rozpoczyna się siedem dni, i siedem historii, które pozwalają bohaterowi i nam zrozumieć, od czego zależy sukces i jak do niego dążyć.

„Życie jest jak podróż, w której sami wyznaczamy kierunek.
Człowiek, który wie, dokąd chce dojść, nigdy nie zboczy z drogi.”

W takim razie jak to jest, że jedni osiągają sukces we wszystkim, za co się wezmą, a inni są na straconej pozycji?. Wszystko tak naprawdę zależy od nas i przede wszystkim musimy wiedzieć, na czym nam zależy. Musimy być zdeterminowani, gotowi podjąć wysiłek, by zdobyć to o czym marzymy. Ważne jest też by tylko na tym się skupić, koncentracja jest niezwykle ważna. Musimy jasno widzieć nasz cel i do niego dążyć. Warto też korzystać z pomocy innych ludzi, ale też otaczać się ludźmi, którzy mają siłę, którzy są pozytywnie nastawieni do życia, żeby nas zarażali pozytywna energią.

„7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao” Macieja Stawickiego to całkiem ciekawa lektura, która bardzo pozytywnie nastraja do działania, uświadamia, że często zbyt szybko się poddajemy i nie dajemy z siebie wszystkiego. A przecież sukces zależy od nas samych, wystarczy podążać własnym szlakiem by dotrzeć do celu!

Autor w swojej książce...

Chyba każdy z nas chce być szczęśliwy, osiągnąć sukces w każdym aspekcie swojego życia. Dzięki tej książce, przynajmniej teoretycznie, powinniśmy poznać zasady, według których powinniśmy osiągnąć zadowolenie z życia...

Po tej książce spodziewałam się czegoś lepszego. Wiem, że książka składa się z przypowiastek, które z racji 'gatunku' są raczej krótkie. Jak dla mnie niektóre aspekty przedstawiane w tej książce powinny być jednak rozszerzone. Druga sprawa, która mi przeszkadzała podczas czytania to język jakim została napisana. Zdania momentami napisane tak jakby to była raczej książka dla dzieci a nie poradnik. Stwierdzanie oczywistych oczywistości jest dobre przy wychowywaniu małych brzdąców a nie osobom, które jednak chciałyby coś w swoim życiu zmienić. Cały poradnik jest dla mnie zlepkiem zasad, bez ładu i składu, które możemy znaleźć w innych, bardziej interesujących pozycjach.

Faktem jest, że jednak może jakieś przesłanie ta książka niesie. Jasno wypunktowane zasady, jakimi najlepiej się kierować w swoim życiu aby odnieść sukces. Dla laików, czy też osób ogólnie niechętnie czytających zapewne by była dobrym wprowadzeniem do klimatów psychologiczno-poradnikowych.

Każdy z nas chciałby osiągnąć w życiu jak najwięcej. Mieć wielki dom, szczęśliwą rodzinę, dobrą pracę, spełniać się w gronie rodzinnym jak i w sprawach zawodowych. Żyć nie przejmując się tym, że za chwilę może mu braknąć pieniędzy, żyć bez obawy, że za chwilę może stracić wszystko… Tak na dobrą sprawę to nic nie stoi temu na przeszkodzie. Nic, poza nami samymi, bo gdy zmienimy nasze podejście i zaczniemy działać, zmieni się także nasze otoczenie i całe życie.

Z takich oto powodów ludzie często sięgają po różnego rodzaju poradniki odnośnie sukcesu. Czytają mnóstwo książek na ten temat, mając nadzieję, że to coś zmieni i im pomoże. Ale czy samo przeczytanie kilku regułek może nam pomóc? Nie! Czy książka Macieja Stawickiego „7 zasad sukcesu według Mistrza Chuang Yao” jest takiego rodzaju poradnikiem? Powiedziałabym, że i tak i nie. A teraz wytłumaczę Wam dlaczego.

W sumie nastawiałam się na wybitny poradnik, z jasno wypunktowanymi zasadami i krótkim opisem każdej z nich. Otrzymałam jednak coś zupełnie innego. Nie nazwałabym tego powieścią, bo to zbyt duże słowo, jednak z pewnością mogę nazwać to krótką historyjką czy też przypowieścią o człowieku imieniem Alan, który pragnie osiągnąć w życiu sukces. W tym celu wybiera się w podróż do Chin i poszukuje mistrza, który przekaże mu swoje nauki. Podobno, gdy uczeń jest gotowy, to i mistrz się znajdzie, a więc szybko spotyka na swojej drodze Mistrza Yao. I tak oto spędza z nim kilka dni, w przeciągu których Mistrz przekazuje mu swoją wiedzę. Osobiście bardzo lubię nauki Dalekiego Wschodu w postaci krótkich opowiastek, dlatego ja spędziłam z tą książką miłe chwile.

Książka jest podzielona na 7 rozdziałów, a każdy z nich to osobna lekcja i przygoda bohatera. Muszę przyznać, że takie przypowiastki są naprawdę dobrym pomysłem, bo myślę, że lepiej trafiają do czytelnika i zapadają mu w pamięć niż te wszystkie surowo napisane reguły. Dzięki barwnym opisom sytuacji lepiej zapamiętujemy nauki z nich płynące i uczymy się wraz z Alanem. Jeśli chodzi o wizje mistrza to zapewne wielu ludzi widzi go jako uduchowionego mnicha z klasztoru, pełnego dostojeństwa i życiowej wiedzy, opanowania i rozsądku. Mistrz Chuang Yao faktycznie posiada te cechy, jednak jak się potem okazuje, jest on zwyczajnym człowiekiem, takim jak każdy z nas, po prostu ma dobre podejście.

Czy ta książka faktycznie może nas czegoś nauczyć? Tak. Zdecydowanie jest to opowieść z morałem, z której płynie wiele nauk. Mistrz przekazuje wiedzę również nam, a nie tylko Alanowi. Wiele jego wypowiedzi czy też początkowych cytatów zmusza nas do refleksji nad swoim życiem, a w dalszym etapie działa mobilizująco. Gdy wychwycimy wszystkie istotne fakty i informacje, które zostały umieszczone w tej książce, to z pewnością postanowimy coś w naszym życiu zmienić, a dzięki niej będziemy także wiedzieli, od czego zacząć. Nie jest to może typowy poradnik, który podaje gotowy przepis na życie, ale czy to jest jakiś minus? Nie, myślę, że wręcz przeciwnie – książka jest łatwiejsza w odbiorze i dużo przyjemniejsza dla czytelnika, tak więc polecam osobom, które pragną zmian i nowego życia, ale są gotowe podjąć pewne działania, a nie siedzieć i czekać na cud.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Wymienię/Sprzedam- ktoś/coś?
  • Posiadam na własność :)
  • Od Wydawnictw

Dodaj cytat z książki 7 zasad sukcesu według mistrza Chuang Yao