Pamiętnik opata de Choisy przebranego za kobietę

François-Timoléon Abbe de Choisy Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Reporter biografia, autobiografia, pamiętnik
Mémoires de l'abbé de Choisy habillé en femine
biografia, autobiografia, pamiętnik
Elżbieta Wassongowa
pamiętnik ksiądz erotyk

Owszem mniej zmyslne ale nadal rozrywkowe dziecko Madame de La Fayette

True story! Francois Timoleon de Choisy – szerzej znany jako opat de Choisy – był francuskim arystokratą, którego matka przebierała za dziewczynkę do 18 roku życia. Czyniła tak, pragnąc zapewnić mu przyjaźń i względy królewskiego brata, Filipa Orleańskiego, transwestyty i homoseksualisty, którego fascynacja kobiecością była podsycana przez dwór, aby osłabić ewentualne...

Na półkach: , , , ,

Ta krótka ksiąeczka jest niczym ciasteczko do popoludniowej kawy!Czyta sie szybko i przyjemnie. Treść jest frywolna, lekka, a przy tym zawiera mnóstwo informacji na temat obyczajów i mód panujących wśród arystokracji francuskiej za panowania Króla Słońce.

Nikt nie pisał pornografii tak, jak francuscy libertyni, a kto nie wierzy, niech sięgnie po tę uroczą książeczkę, jednocześnie pikantną i - nomen omen - trącącą myszką. Słowo "pornografia" jest tu zresztą użyte nieco na wyrost, bo w "Pamiętniku opata de Choisy..." niewiele jest dosłowności, więcej natomiast erotyki. I to erotyki dość szczególnego typu.
Tytułowy opat nie...

• Historyczna
  • Smakołyki - eleganckie perwersje
  • XVIII w.
  • Auto- i biografie
  • Biografie i wspomnienia/lit.faktu
  • 1j) Literatura francuska/belgijska

Dodaj cytat z książki Pamiętnik opata de Choisy przebranego za kobietę