Atlantyda odnaleziona

Okładka książki Atlantyda odnaleziona Clive Cussler
Okładka książki Atlantyda odnaleziona
Clive Cussler Wydawnictwo: Amber Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 15) kryminał, sensacja, thriller
Przygody Dirka Pitta (tom 15)
Atlantis Found
Amber
2010-03-22
2000-09-01
1999-01-01
Paweł Wieczorek
Dirk Pitt sensacja Atlantyda powieść przygodowa

Okładka książki Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd Morrison
Furia tajfunu Clive Cussler, Boyd...
Okładka książki Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk Cussler
Diabelskie Morze Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Bunt morza Graham Brown, Clive Cussler
Bunt morza Graham Brown, Clive...
Okładka książki Wektory władzy Graham Brown, Clive Cussler
Wektory władzy Graham Brown, Clive...

Okładka książki Królestwo Grant Blackwood, Clive Cussler
Królestwo Grant Blackwood, Cl...
Okładka książki Czarny wiatr Clive Cussler, Dirk Cussler
Czarny wiatr Clive Cussler, Dirk...
Okładka książki Arktyczna mgła Clive Cussler, Dirk Cussler
Arktyczna mgła Clive Cussler, Dirk...

Błędy tłumacza trochę psują odbiór

Błędy tłumacza trochę psują odbiór

Zaczęła sie ciekawie, niestety od momentu wprowadzenia motywu 4 Imperium i Wolfow zrobiło sie niestrawnie i absurdalnie. Pitt jako super bohater strasznie wnerwiający.

Typowy odmóżdzacz, który z powodzeniem można by przerobić na film klasy B lub C. Czytając tę książkę nie będziesz się zastanawiać nad sensem istnienie. Nie wpadniesz też w głęboką zadumę nad sprawami wyższymi. Trzeba przymknąć oko albo nawet i drugie lekko, żeby przejść do porządku dziennego nad fabułą, która jest dość absurdalna, bohaterami typu "zabili go i uciekł", spiskami godnymi masonów i płaskoziemców. Lekko doza faktów też się tu znajdzie, ale tyko szczypta. Dla zabicia czasu można przeczytać - nie czyta się tego źle.Trzeba? W żadnym razie. Nic nie tracisz.

Niesamowita mieszanka mitu o Atlantydzie , nazistowskich Niemczech i NUM-ie . Dirk Pitt i Al Gordino poraz kolejny ratują świat przed zagląda.
Dynamiczna , pełna zwrotów akcji i humoru kolejna już powieść cyklu . Clive Cussler jak zwykle pozwala sobie na wiele . Łamie wszystkie możliwe reguły literackie dzięki czemu czyta się dobrze i czeka na kolejną część .. Fantazji mu nie brakuje i nie przejmuje się faktami . Miesza je z mitami i powstaje fajna przygodowa powieść .

Pomysł na fabułę może nie jest całkowicie nowatorski, ale już połączenie z charakterem serii i pomysłowym miksem Cussler'a, daje pyszne danie. Chociaż jak zwykle zaznaczeniem, że nie jest to rozrywka dla wszystkich.

I tym razem autor mnie nie zawiódł. Jak zawsze skrajnie głupie i całkowicie absurdalne czytadło. Te książki nadają się tylko dla osób, które bezmyślnie słuchają tych bzdur autora. Skrajnie idiotyczne książki i ich fabuły, po prostu steki absurdalnych bzdur.

Dla rozrywki, sensacyjno- przygodowa.

Dla rozrywki, sensacyjno- przygodowa.

Kolejna już część przygód Dirka Pita ratującego świat. Ponownie autor nie zawodzi i raczy czytelnika szybką akcją i niesamowitymi przygodami Pita i jego przyjaciół. Oczywiście już tradycyjne sam Cussler umieszcza siebie w drugoplanowej roli z tym, że tym razem mającą w miarę aktywny wpływ na akcję. W tej części Cussler niezbyt dokładnie przewiduje datę śmieci królowej Elżbiety - wszak Karol z koroną miał styczność dopiero w 2020 roku i to w postaci koronawirusa ale nie ma to zupełnie wpływu na treść książki. Jedyne co mi nie pasowało to to, że w jednej chwili Cussler pisze o tym, że lód na Antarktydzie jest bardzo stary i już kilka cm pod stopami ma setki lat a kilka stron dalej mówi o 10m warstwie lodu nad pojazdem z przed kilkudziesięciu lat. Mimo tych drobiazgów oczywiście polecam.

Świetna książka sensacyjno-przygodowa, dobra fabuła i szybkie zwroty akcji, trzymała mnie w napięciu od początku do samego końca lektura.
Wspaniale się czyta.

Wspaniale się czyta.

Lekka opowieść idealna na wyjazd, aby przenieść się do historii pełnej intryg i zwrotów akcji. Autor zabiera nas w podróż przeszłość jak i rysuje obraz świata po kataklizmie. Mimo paru niedociągnięć, książkę bardzo przyjemnie się czyta. Postacie lubią zaskakiwać i nie zawsze wszystko jest takie jak się wydaje. Główny bohater dla mnie jest połączeniem Jamesa Bonda i McGivera w jednym wydaniu. Mimo takiej wybuchowej mieszanki powstał bohater przebijający inspiracje dzięki którym powstał. Po przeczytaniu kilku książek autora zdecydowanie sięgnę po kolejne tomy.

• Clive Cussler
  • Przygodowe
  • Cussler
  • Przygoda

Dodaj cytat z książki Atlantyda odnaleziona