Kram z piosenkami Obrazki śpiewające

1989-01-01
1989-01-01
83-221-0471-5
piosenki wodewil nuty przedstawienie

W 1978r. dostałam w mojej pierwszej pracy podwójne zaproszenie na przedstawienie Kram z piosenkami w Teatrze Bagatela w Krakowie. Wybraliśmy się tam z moim bratem. Ubawiliśmy się przednio na tym spektaklu. Dlatego, kiedy w księgarni pojawiła się ta książka kupiłam ją by przypomnieć sobie ów spektakl, poczytać o nim, trochę pośpiewać, bo w książce tej są też zapisy nutowe. Myslę, że ta pozycja jest świetnym materiałem źródłowym dla studentów Teatrologii ale też dla wszystkich interesujących się naszą rodzimą sceną. Pozwala nam też zapoznać się ze stropolskimi tekstami opowiadajacymi o obyczajach codziennych z czasów króla Stasia czy z czasów Bohemy.
Teksty piosenek są dowcipne i pełne humoru. Opisują zycie w dworkach szlacheckich, na wsiach, na przedmieściach a także w środowisku artystów. Warto więc zapoznać się z nimi przynajmniej w wersji pisanej. Może kiedyś, któryś teatr w Polsce pokusi się o wystawienie tego przedstawienia. Ja w każdym razie polecam :)

Dodaj cytat z książki Kram z piosenkami Obrazki śpiewające