Południe: historia ekspedycji Ernesta Shackletona z lat 1914-1917

Sir Ernest Shackleton Wydawnictwo: Anima Ex Machina biografia, autobiografia, pamiętnik
South : the story of Shackleton's last expedition 1914-1917
978-83-935436-0-1
Grzegorz Górnicki
Anima Ex Machina
1. Shackleton Ernest Henry (1874-1922) 2. Podróżnicy – Irlandia – 1901-1939 r. 3. Pamiętniki irlandzkie – 1918-1939 r.
South : the story of Shackleton's last expedition 1914-1917
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-935436-0-1
Grzegorz Górnicki

Kiedyś ludzi robili z innego materiału. Nie do pomyślenia, żeby teraz ktoś przeżył w takich warunkach bez tych wszystkich goreteksów, oddychającej bielizny, GPS-ów itp. Tłumaczenie niemistrzowskie, ale historia arcywciągająca.

Po przeczytaniu książki ,, Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona '' napisanej przez Alfreda Lansinga moje zainteresowanie dowódcą cudem ocalałej wyprawy na biegun południowy nie słabnie.

Raz jeszcze sięgam do lektury opisującej te niezwykłe , pełne grozy wydarzenia spisane w dziennikach w formie pamiętnika , które opowiadają o losach całej Ekspedycji.
Spisane...

Przede wszystkim - ta książka jest piękna. Nie wolna co prawda od drobnych typograficznych uchybień i edytorskich potknięć, ale wizualnie nadal zachwyca.
Gorzej z treścią, niestety. Tak naprawdę "Południe" to nie jest dziennik - to raczej wspomnienia z podróży, jaką odbył Shackleton, bardzo zresztą powściągliwy, lakoniczny i dość suchy. Nie dowiemy się, co czuli członkowie...

Dyskusje

• Chcę w prezencie