Pamięć i polityka. Droga historyka Zagłady

Raul Hilberg Wydawnictwo: Stowarzyszenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów biografia, autobiografia, pamiętnik
The Politics of Memory. The Journey of a Holocaust Historian
Jerzy Giebułtowski
Stowarzyszenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów
historia Żydzi
The Politics of Memory. The Journey of a Holocaust Historian
biografia, autobiografia, pamiętnik
Jerzy Giebułtowski
historia Żydzi

Książka świetna w każdym aspekcie. Autobiografia renomowanego uczonego (i to z dziedziny którą teraz każdy musi znać--holokaust) a a czyta się jak kryminał. Do tego doskonale przetłumaczona. W szczególności opisuje dość nieciekawe (dla wierzących w tzw. naukową prawdę) realia nauk (społecznych) w USA. Jakie to realia nie będę zdradzał--odsyłam do książki

Dodaj cytat z książki Pamięć i polityka. Droga historyka Zagłady