Język fotografii. Rozważania o tworzeniu mocniejszych zdjęć.

Okładka książki Język fotografii. Rozważania o tworzeniu mocniejszych zdjęć.
David duChemin Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Photographically Speaking. A Deeper Look at Creating Strongers Imagines.
Galaktyka
2012-03-01
2012-03-01
Wojciech Tkaczyński
fotografia techniki poradniki

Myśl przewodnia książki jest bardzo nowatorska i przyznać trzeba bardzo słuszna. Otóż autor mówi nam, że do fotografii podchodzić należy jak do pisania. Trzeba starannie i uważnie dobierać słowa by osiągnąć możliwie najlepszy efekt końcowy. A najważniejszą sprawą jest by przed wykonaniem zdjęcia dobrze zastanowić się co się chce osiągnąć, a nie postępować w typowy sposób - "popstrykam sobie a potem zobaczy się co z tego wyjdzie".
Prócz powyższego autor (delikatnie) porusza kwestie kompozycji - czyli trójpodział, złoty podział, złotą spiralę. Druga połowę książki stanowi analiza własna 20 zdjęć autora.
Niestety całość pisana dość ciężko, bez polotu, więc i czytanie wygląda podobnie.

Im więcej czytam o fotografii, tym większe mam wrażenie, że ciągle czytam to samo. I tak też było w przypadku tej książki. Ot, po prostu inna okładka, inny tytuł, a treść analogiczna do pokrewnych pozycji z tej dziedziny.
Widzę, że czas odpocząć od fotograficznej literatury i w zamian za to ruszyć z aparatem w plener ...

Dodaj cytat z książki Język fotografii. Rozważania o tworzeniu mocniejszych zdjęć.