Grimms Manga tom 1

Grimms Manga (tom 1)
komiksy
Maria Preiss
baśnie manga grimm

Wariacje na temat klasycznych baśni, które bardzo mi się spodobały. Kreska jest prześliczna!

Urocza wariacja na temat baśni braci Grimm :)

"Grimms manga". Wypożyczona przeze mnie z biblioteki tylko dlatego, że ma 2 tomy a mi akurat brakowało 2 książek na wyjazd. W końcu na nudny wieczór w hotelu baśnie powinny sprawdzić się znakomicie. Ale czy tak było?
Pierwszy tomik oferuje kilka krótkich bajek i ostatnią, bardziej rozwiniętą. Przyznam szczerze, że na początku miałam pewne obawy co do długości, ale zostały...

Na półkach: , , , , , ,

Naprawdę bardzo przyjemny zbiorek krótkich, lekkich opowiadanek fantasy. Uwaga: to japoński KOMIKS.
Nawiązań do bajek braci Grimm zobaczy więcej ten, kto je czytał i pamięta. Mnie samej ledwo cokolwiek świta, ale nie przeszkadza to w odbiorze.
Dobra, delikatna kreska, oddająca klimat mangi - lekka, nie przesycona szczegółami, ale ładna.
Same opowiadanka są nieco nierówne,...

Może ze względu na fakt, że jestem za stara, pasuje idealnie dla dzieci, choć na okładce pisze +10, to od 8 roku życia można czytać. Wspaniale przedstawione historie z zupełnie innej strony! Polecam

1949

Świetna interpretacja baśni braci Grimm. Charakteryzuje się pięknym rysunkiem, dowcipem, lekkością i odstępstwami od oryginału, które powodują, że mimo świetnej znajomości oryginalnych baśni, nadal ogląda się tą mangę z prawdziwą przyjemnością.
Szczególną uwagę zwracają piękne i przesłodziaste rysunki zwierzątek.
Tomik dość krótki, stanowi miłą odprężającą lekturę do...

Od dłuższego czasu polowałam na tę mangę, jednak do tej pory nie miałam okazji jej poznać. Dostałam ją od przyjaciółki na urodziny i jestem zachwycona. Nowe wersje Baśni Braci Grimm bardzo przypadły mi do gustu. Pochłonęłam ją w jednej chwili ^.^ Jak naszybciej sięgnę po kolejny tom!

Bardzo lekka i przyjemna manga.

Na półkach: , , , ,

krople-szczescia.blogspot.com/2013/05/k-ishiyama-grimms-manga-1.html

Była to moja pierwsza manga (przynajmniej w wersji papierowej; swoją drogą tak czyta się dużo lepiej niż na ekranie), więc nie jestem żadnym znawcą w tym temacie, jednak postaram się napisać parę sensownych słów na jej temat. ;)

Od początku ciekawił mnie pomysł przedstawienia Baśni Braci Grimm w całkiem...

Zaliczenia trwają pełną parą, a sesja czyha nad studentami niczym śmierć z kosą w ręku. Pełno stresu, strachu, szarości i braku czasu. Od pięciu lat, właśnie tak, wygląda w moim życiu styczeń. Najlepszą metodą na chociażby chwilową poprawę humoru i oderwanie od nauki okazało się dla mnie czytanie. :) Ale nie byle czego! Czegoś krótkiego (bo przecież sporo czasu nie ma) i...

Dyskusje

• Manga