Milczenie ciała. Materiały do studiów medycznych

Okładka książki Milczenie ciała. Materiały do studiów medycznych
Guido Ceronetti Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Przygody Ciała publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Przygody Ciała
Il silenzio del corpo. Materiali per studio di medicina
słowo/obraz terytoria
2004-01-01
2004-01-01
Maryna Ochab
ciało

więcej Więcej

Pozycja jest zbiorem myśli, rozpraw, notatek i esejów Guido Ceronetti`ego – urodzonego w 1927 roku włoskiego pisarza, poety i eseisty.
Filozofia obracająca się wokół tematu – „ja” – ja i moje ciało, ja i moje więzienie, moje piekło!
Szokujące myśli i spostrzeżenia, nierzadko tak trafne, iż chciałoby się powiedzieć – przecież myślę i odczuwam podobnie! Momentami drastyczne i...

Książka złożona z różnej długości tekstów o medycynie- teorii, zapisków z praktyk, konfabulacji i legend.

Wspaniale jest się dowiedzieć o stosunkowo niskiej liczbie zachorowań na raka narządów rodnych u Żydów, psychologicznych podstawach popularności poglądów Marksa i Lenina czy wykorzystaniu medycznym mumii- ale. Czy to wszystko to fakt czy mit? Które z nich to wolna...

• A rose is a rose is a rose
  • Chcę najbardziej
  • Medycznie