Hobbit: Niezwykła podróż. Filmowe postacie i miejsca

Data 1. wydania:
978-83-241-4374-0
Maja Kittel
Amber
tolkien władca pierścieni hobbit peter jackson niezwykła podróź bilbo baggins krasnoludy
The Hobbit: An Unexpected Journey Visual Companion
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-241-4374-0
Maja Kittel

Oficjalne recenzje i

Uczta dla oczu fanów Tolkiena

[ 7 ] Link do recenzji

Album jest bardzo fajnym dodatkiem do filmu i znajduje się w nim wiele ciekawostek. Piękne ilustracje z filmu urozmaicają czytanie. Jednak należy pamiętać że w filmie nie wszystko jest dokładnie takie jak w książce "Hobbit" i traktować ten album wyłącznie jako (jak napisałam wyżej) dodatek do filmu, a nie jako np. rozszerzenie książki. Ale myślę, że dla osoby, która tak jak...

Nie zanudza jak niektóre albumy.Zdjęcia są piękne.Ta książka jest niezbędnikiem dla tych,którzy lubią dzieła Tolkiena.

"Hobbit.Niezwykła podróż..." to niezwykła książka. A raczej przewodnik. :) Jest cienka,bo ma nie całe 100 stron,w twardej oprawie z obwolutą i z ogromną ilością fantastycznych zdjęć z filmu. Zdjęcia mają bardzo dobrą jakość,kolory są żywe,po prostu cudo.
Przewodnik po filmowych postaciach zaczyna się od przemowy Martina Freemana,czyli filmowego Bilba Bagginsa.
Po przemowie...

Pierwszy raz słyszysz o "Hobbicie"? Nie masz pojęcia, co w ogóle znaczy to słowo, ani co możliwie spotkasz w tym świecie, jak on wygląda i jakie potworności skrywa? W takim razie to będzie dla Ciebie idealny przewodnik przed filmem. Bogato ilustrowany i odkrywający wszystkie tajemnice(dotyczące postaci i miejsc, czyli to wszystko, co już wiesz, jeżeli czytałeś...

Bardzo przyjemny dodatek dla miłośników "Hobbita". Polecam :)

Miły dodatek dla miłośników Hobbita. Dobre uzupełnienie książki przed obejrzeniem filmu. Jasno wykłada kto jest kim, co przy trzynastu krasnoludach może okazać się przydatne.

Spodziewałam się czegoś trochę lepszego, chociażby bogatszego w zdjęcia. Według mnie album jest dobry dla osób, które się pogubiły przy oglądaniu filmu (no bo wiadomo, co trzynastu krasnoludów to nie jeden ;), ładnie i krótko opisuje każdego istotniejszego bohatera, który w owym filmie się pojawił.

• Fantastyka
  • Tolkienistyka