Hobbit. Pustkowie Smauga. Filmowe postacie i miejsca

Okładka książki Hobbit. Pustkowie Smauga. Filmowe postacie i miejsca Jane Johnson
Okładka książki Hobbit. Pustkowie Smauga. Filmowe postacie i miejsca
Jane Johnson Wydawnictwo: Amber albumy
albumy
Amber
2013-11-05
2013-11-05
Agnieszka Kowalska, Kamil Omar Kuraszkiewicz

Okładka książki Uczta lodu i ognia Sariann Lehrer, Chelsea Monroe-Cassel
Uczta lodu i o... Sariann Lehrer, Che...
Okładka książki Światy Tolkienowskie. Wizje Śródziemia J.R.R. Tolkien, praca zbiorowa
Światy Tolkien... J.R.R. Tolkien, pra...
Okładka książki Hobbit w malarstwie i grafice J.R.R. Tolkiena Wayne G. Hammond, Christina Scull, J.R.R. Tolkien
Hobbit w malar... Wayne G. Hammond, C...

Pięknie i bogato ilustrowany przewodnik po filmowych postaciach i miejscach z drugiej części filmowego uniwersum Hobbita Petera Jacksona. Możemy tu znaleźć opisy i ciekawostki, które w trakcie oglądania filmu mogą wypaść z pamięci.

Obowiązkowy dla fanów Śródziemia i uniwersum filmowego Hobbita.

Obowiązkowy dla fanów Śródziemia i uniwersum filmowego Hobbita.

Tak jak przy poprzedniej książce - pięknie wydany dodatek do filmu "Hobbit Pustkowie Smauga". Album obowiązkowy dla fanów filmu. :) Jedynie bardzo żałuję tego, że trzecia część nie została wydana :( No nic będę się musiała zebrać i przeczytać ją po angielsku ;D

Kolejny przewodnik po filmie wypadł bardzo dobrze.Jest tam wiele ciekawostek oraz pięknych zdjęć.

Interesująca pozycja dla fanów i sympatyków filmowego Śródziemia, jednak tak jak w przypadku poprzedniej edycji ("Hobbit, Niezwykła Podróż") czegoś tutaj brakuje. Jako, że album jest niewątpliwie częścią kampanii promocyjnej filmu, twórcy postanowili nieco na siłę zachęcić nas do odwiedzin kina, nie prezentując fotografii tytułowego smoka Samuga. W poprzedniej części brakowało fotografii Wielkiego Goblina. Zatem, jeśli ktoś uważa, że wystarczy mu tylko zbliżenie oka ziejącego ogniem gada, nie będzie zawiedziony.
Oprócz tego małego zgrzytu, album prezentuje starannie dobrane fotografie i krótkie teksty przybliżające postaci, miejsca i problematykę drugiej części "Hobbita".
Myślę, że jako prezent gwiazdkowy lub imieninowy dla osoby zafascynowanej Tolkienem, książka nada się idealnie.

• Śródziemie
  • Przewodniki po filmach/ Śródziemiu