Filozofia logiki

filozofia, etyka
8389372002
Barbara Stanosz
logika logika filozoficzna filozofia logiki filozofia analityczna

Wyśmienita książka wyśmienitego autora. Quine pokazuje, że można pisać zarazem mądrze jak i ciekawie w przeciwieństwie do wielu innych topowych filozofów analitycznych.

Jest to druga przeczytana przeze mnie książka o logice, której autorem jest zagraniczny filozof, a tłumaczem na polski jest B. Stanosz. Niestety okazała się ona równie słaba jak poprzednia (por. „Formalizm w logice współczesnej” – M. Marković). Powody tego mogą być dwa. Pierwszy z nich to, że za pisanie o logice, częściowo też o matematyce, zabiera się filozof któremu może...

• Filozofia
  • 2) Matematyka, logika
  • 2019
  • Filozofia_Socjologia_Psychologia
  • Logika
  • Filozofia, Teksty Źródłowe
  • Studia v.2

Dodaj cytat z książki Filozofia logiki