Z punktu widzenia logiki

Okładka książki Z punktu widzenia logiki
Willard Van Orman Quine Wydawnictwo: Fundacja Aletheia filozofia, etyka
filozofia, etyka
From a Logical Point of View
Fundacja Aletheia
2004-08-13
2004-08-13
Barbara Stanosz
filozofia filozofia analityczna logika istnienie byt ontologia epistemologia

Klasyka gatunku, gdzie Sokrates sokratyzuje, pegaz pegazuje, a podłe kwantyfikatory czyhają na zmienne wolne aby je związać i wyznaczyć zobowiązania ontologiczne; broda Platona to rośnie, to maleje, w zależności od upodobania do pustynnych krajobrazów; znaczenie traci na znaczeniu, analityczność przechodzi w obszar mitów.. Trudno wyobrazić sobie ostatnie 60 lat w filozofii bez idei zawartych w tym zbiorze esejów Quine'a.