Faktor X Twoje archiwum niewyjaśnionych zjawisk i zdarzeń, nr 6

1998-01-01
1998-01-01
28 min.
niewyjasnione tajemnice fakty zdarzenia

Wśród badaczy UFO panuje pogląd, że odwiedzający Ziemię kosmici dopuszczali się uprowadzeń ludzi, których poddawali wymyślnym eksperymentom. Na ile sa prawdziwe te teorie, próbują wyjasnić autorzy artykułu otwierającego nr 6. W dalszej części tego nr przeczytamy o naszym rodzimym miejscu starozytnego kultu, czyli o górze Ślęża, 30 km od Wrocławia. Przeniesiemy się do odległych czasów, gdy na ziemiach polskich oddawano cześć słowiańskim bóstwom.
Kolejny artykuł to wywiad ze znaną badaczką zjawisk paranormalnych, Jenny Randles.
Czy fikcja może stać się kiedyś rzeczywistością? Ten artykuł odnosi się do zagadnień z dziedziny sci-fi poruszanych w literaturze czy filmach gatunku. Co jest mozliwe, co może być możliwe a co jest tylko fantastyką?
Czy takie mocarstwa jak USA i Wlk.Brytania testowały na cywilach broń biologiczną? To temat kolejnego artykułu z dziedziny ściśle tajne.
A skąd czerpią swoją moc derwisze? Czym jest sufizm i kiedy powstał? To temat ostatniego artykułu w tym numerze.
Polecam.

Dodaj cytat z książki Faktor X Twoje archiwum niewyjaśnionych zjawisk i zdarzeń, nr 6